Kırklareli’nin Kurtuluşu’nun 89. Yılı’nı gururla kutlayacağız

28
Kırklareli’nin Düşman İşgali’nden Kurtuluşu’nun 89. Yıldönümünü bugün düzenlenecek olan törenler ile kutlayacağız.
HABER MERKEZİ
Milli duygularımızı canlandırmak, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek amacıyla bugün Kırklareli’nin Düşman İşgali’nden Kurtuluşu’nun 89. Yıldönümü düzenlenecek olan törenlerle kutlanacak.
Kırklareli’nin Kurtuluş Törenleri saat 11.30’da Kırklareli Şehitliği’ne çelenklerin konulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayacak ve saat 14.30 ‘da Vilayet Meydanı’nda yapılacak olan tören ile devam edecek.
* Tebrigat Programı Kırklareli Valiliği’nde yapılacak
Saat 11.30 ‘da protokole dahil zevat tarafından Kurtuluş Caddesi güzergahındaki Şehitlik ziyaret edilecek. Şehitliğe Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerini sunacak. 1 dakikalık Saygı Duruşu’ndan sonra Tören Bölüğü’nden ayrılacak bir manga tarafından manevra mermisi ile İhtiram Atışı yapılacak. Çelenk Sunma Töreni’ne Ortaöğretim Kurumları’ndan Okul Müdürü ve bir Öğretmen eşliğinde 10’ar kişilik öğrenci grupları Bayrak ve Flamaları ile katılacak. Töreni takiben protokole dâhil zevat tarafından Kırkşehitler Anıtı ziyaret edilecek.
Saat 13.30 ‘da Valilik Makamında Kırklareli Valisi Mustafa Yaman beraberinde Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı tebrikleri kabul edecek. 
Saat 14.00 ‘de Belediye Başkanı ve Merkez İlçe İl Genel Meclis Üyeleriyle Belediye Meclis Üyeleri’nden oluşan temsili heyet Subay Orduevi’nde Garnizon Komutanı’nı ziyaret ederek, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne Kırklareli Halkı adına şükran duygularını sunacaklar.
* Törenler Vilayet Meydanı’nda devam edecek
Saat 14.15’de Merasim Bölüğü Okullar, Resmi ve Özel Kurumlar Vilayet Meydanı’nda yerlerini almış olacak.
Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, beraberinde Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı törene katılan Okulların, Askeri birliklerin ve halkın Kurtuluş Günü’nü kutlayacak.
55. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığınca görevlendirilecek Kıt’a Komutanı ‘Kurtuluş Kızı’nın ellerini çözecek, yüzünü açacak ve Kurtuluş Kızı’ndan Türk Bayrağı’nı alarak Kırklareli Valisi Mustafa Yaman’a sunacak, Kurtuluş Kızı da bir buket çiçeği Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan’a takdim edecek. 2 erkek bir kız öğrenci Vali, Tugay Komutanı ve Belediye Başkanı’na Atatürk Posteri verecek.
Belediye Başkanlığı tarafından Kıt’a Komutanı’na ve Kurtuluş Kızı’na birer armağan verilecek, ardından Belediye tarafından Halk Oyunları Gösterileri yapılacak.
Kutlamayı takiben Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan ve Türk Silahlı Kuvvetleri adına P. Yzb. Ersin Yiğit tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapılacak.
Ziya Gökalp İlköğretim Okulu’ndan bir kız ve bir erkek öğrenci tarafından şiirler okunacak. Tören, Bayrak ve Flamalar, İzciler, Okullar, Askeri Birlikler, Sivil Toplum Örgütleri ve Kırklareli Belediye Başkanlığı Hizmet Araçları’nın yapacağı Resmi Geçit ile törenler sona erecek. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here