Halit Kök “Mesai saatleri dışında hayvan sevkiyatına izin verilmemesi büyük sıkıntı yaratıyor”

14
Halit Kök “Mesai saatleri dışında hayvan sevkiyatına izin verilmemesi büyük sıkıntı yaratıyor”

Kırklareli ve Trakya da aralıksız tam 25 yıldır hayvancılık sektörün de hizmet verip hayvancılıkla uğraşan köylülerimizin nakit sıkıntısını gidermede yardımcı olan Halit Hayvancılık sahibi Halit Kök Kamu Kuruluşlarında ki mesainin bitiminden sonra hayvan sevkiyatına izin verilmemesinin kendilerinin olduğu gibi köylüleri de büyük sıkıntıya soktuğunu dile getirerek bu konunun biran önce yetkili kurumca çözüme kavuşturulması gerektiğini dile getirdi.

Halit Kök konu ile ilgili olarak gazetemize yapmış olduğu açıklamasında şunları söyledi. “Hayvan sevkiyatın da akşam saat 17:30’ dan sonra sevk izni verilmemesi kamyonet üzerine yüklenmiş bulunan hayvanlarımızı da sıkıntıya sokmaktadır.

 Geçtiğimiz hafta içerisinde mesai saatinden sonra yükleme yaptığımız hayvanlar şiddetli bir şekilde yağan yağmur altında 2 saatbekletildi. Sosyal Destek Projesi kapsamındaki gebe düveler Ilimizin birçok köyünden tek tek toplanıp Halit Hayvancılık vasıtası ile Gaziantep iline gönderiliyor. Halit Hayvancılık firması olarak biz 25 yıldır çiftçimize en iyi hizmeti vererek mağdur duruma düşürmeden onların güvenlerini kazandık.

Bazen firma olarak bir günde 2, 3 kamyon düveyi köylerimizden tek tek topladıktan sonra menşelerini almayı bazı kesimler kolay iş zannediyorlar.

Bütün bu zorlukları aşmamızda Tarım Il Müdürümüzün bizlere göstermiş olduğu desteğe rağmen bazı veteriner arkadaşlarımız malesef mesai saatinden sonra hayvan sevkiyatına izin vermemeleri sebebiyle köylümüzün düvelerini alamıyoruz. Bu da ülkemizdeki krizde nakite ihtiyacı olan köylüyü zor durumda bırakacaktır.

Buradan yetkililere sesleniyorum; Ilimizin haricinde bazı Il ve Ilçe yetkilileriyle bu konuda görüşmeler  yapılsın. Oralarda mesai saatinden sonra izin veriliyor da neden bizim ilimizde verilmez anlamış değilim. Firmamızın Trakya’da uzun yıllardır saygın bir yeri vardır. Biz üç beş hayvan sevkiyatı yapan firma değiliz. Devletimizin uygun rapor verdiği yerlere hayvanlarımızı gönderiyoruz.”

Halit Hayvancılık sahibi Halit Kök sözlerinin son bölümünde ise Tarım Il Müdürlüğündeki Veterinerlerin artık kendileriyle uğraşmayı bırakarak firmalarına ve köylüye yardımcı olmaları konusunda daha duyarlı hareket etmeleri gerektiğini belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here