Yağışlar hafta sonuna kadar devam edecek

1
* Kırklareli’de yaklaşık 1 aydan beri aralıklara devam eden sağanak yağışlar Cumartesi Günü’ne kadar devam edecek. İlk Baha ayına girmemizle birlikte başlayan sağanak yağışlar Hafta sonu Kırklareli’ni terk etmesiyle birlikte hava sıcaklığının 30 derecenin üzerine çıkması bekleniyor.
HABER MERKEZİ
Tüm Türkiye’de olduğu gibi Kırklareli’de de etkili olan sağanak yağışların Cumartesi gününe kadar etkili olması bekleniyor.
İlkbahar’a girmemizle birlikte başlayan sağanak yağışların haftasonu Kırklareli’yi terk etmesiyle birlikte hava sıcaklığı 30 derecenin üzerine çıkması bekleniliyor. Zamana zaman dolu yağışını da etkili olduğu sağanak yağışın Perşembe Günü Kırklareli’de kuvvetli yağması bekleniliyor. 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı son değerlendirmeye göre Kırklareli’de önümüzdeki 5 gün beklenen hava durumu şu şekilde;
18 Haziran 2014 Çarşamba; En yüksek hava saçaklığı 30 derece, en düşük hava sıcaklığı 17 derece, rüzgâr kuzeyden 10 km. ve Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı. 
19 Haziran 2014 Perşembe; En yüksek hava sıcaklığı 29 derece, en düşük hava sıcaklığı 17 derece, rüzgâr kuzeyden 21 km. ve Kuvvetli Sağanak Yağışlı. 
20 Haziran 2014 Cuma; En yüksek hava saçaklığı 27 derece, en düşük hava sıcaklığı 15 derece, rüzgâr kuzeyden 16 km. ve Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı.
21 Haziran 2014 Cumartesi; En yüksek hava saçaklığı 28 derece, en düşük hava sıcaklığı 14 derece, rüzgâr kuzeyden 16 km. ve Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı.
22 Haziran 2014 Pazar; En yüksek hava saçaklığı 29 derece, en düşük hava sıcaklığı 15 derece, rüzgâr kuzeyden 16 km. ve Parçalı Bulutlu. (Kadir Sinici)
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.