“VI. Ulusal Ana Çocuk Sağlığı Kongresi”ne davet

13
“VI. Ulusal Ana Çocuk Sağlığı Kongresi” bu yıl 16-20 Kasım 2011 tarihleri arasında düzenlenecek.
HABER MERKEZİ
 
T.C. Sağlık Bakanlığı Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Genel Müdürlüğü, Sosyal Pediatri Derneği ve Yükseliş İktisadi Stratejik Araştırmalar Vakfı’nın birlikte düzenleyeceği kongre ile ilgili olarak açıklamada bulunan Düzenleme Kurulu tüm sağlık çalışanlarını kongreye davet ederek şunları kaydettiler:
“16-20 Kasım 2011 tarihleri arasında T.C. Sağlık Bakanlığı Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Genel Müdürlüğü, Sosyal Pediatri Derneği ve Yükseliş İktisadi Stratejik Araştırmalar Vakfı’nın birlikte düzenleyeceği, VI. Ulusal Ana Çocuk Sağlığı Kongresi’ne sizleri davet etmek isteriz. 
Bu kongrede temel amaç ülkemizdeki ana ve çocuk sağlığı alanında yapılan çalışmaları bir araya getirmek, bu alandaki deneyimleri paylaşmak ve sık rastlanan sorunları temel sağlık hizmetlerindeki uygulamalara yönelik olarak yeni bilgiler ışığında tartışmaktır. Prematürite, Beslenme, Anne-Çocuk ve Çevre, Anne-Çocuk Sağlığında Aile Hekimliği, Çalışma Hayatında Kadın ve Çocuk ile Kadın ve Çocuklarla ilgili yasal durumlar sivil toplum kuruluşlarının, akademisyenlerin, uluslar arası kuruluşların ve sağlık çalışanlarının katılımıyla çok boyutlu olarak ele alınacak ve yeni yol haritalarının hazırlanmasına katkı sağlayacaktır.
VI. Ulusal Ana Çocuk Sağlığı Kongresi’ne; Türkiye genelinden katılacak Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanları, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanları, Aile Hekimliği Uzmanları, Pratisyen Hekimler, Sağlık Bakanlığı personelleri, hemşire ve hizmet üreten bütün sağlık personeli ile yaklaşık 800 kişinin katılması beklenmektedir. 
16 – 20 Kasım 2011 tarihleri arasında Antalya Maritim Pine Beach Resort Hotel’de gerçekleşecek olan VI. Ulusal Ana Çocuk Sağlığı Kongresi’de sizleri aramızda görmeyi umuyor, değerli katkı ve katılımlarınızı bekliyoruz.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here