TOKİ Yakıt Aidatlarına Zamma Protesto

28
Edirne’deki TOKİ Konutlarında yaşayan bir grup vatandaş, yakıt aidatlarına yapılan zammı protesto etti.

     TOKİ konutlarının önünde toplanan yaklaşık 300 kişi, TOKİ Boğaziçi Yönetim AŞ’nin yakıt ve aidat ücretlerine zam yaptığını ileri sürerek ”Boğaziçi boğazımızı kesti, Siz burayı Boğaziçi köşkü mü sandınız, Alın terimizi çalan yönetim istemiyoruz” yazılı pankartlar açtı.
     Grup adına konuşan Benan Durmuş, TOKİ yönetiminin yakıt ve aidatlara yaptığı zammı geri çekmesini istedi.
     Daha önce 3+1 daireye 130 lira yakıt parası ödediklerini, yeni yapılan zamla bu fiyatın 210 liraya çıktığını anlatan Durmuş, şöyle devam etti:
     ”TOKİ dar gelirli insanların oturduğu yer olarak bilinir. Fakat ödediğimiz aidatlar lüks daire aidatlarını geçti. Yönetimin yeni aldığı karar gereği 2+1 daireye senelik toplam bin 880 lira, 3+1 daireye ise 2 bin 140 lira ödenmesine karar verdi.
     Dar gelirli insanlar bu fiyatları nasıl ödeyecek. Biz daireyi almak için senelik 280 lira öderken, yakıt fiyatlarının 210 lirayı bulması sizce ilginç değil mi? Bu fiyatlarla bir daire daha alınır.”
* “14 işçiye 16 bin TL’lik elbise almışlar”
    
     Yönetimin işçilere çok yüksek fiyattan elbise de aldığını iddia eden Durmuş, şunları kaydetti:
     ”14 tane bizim çalışan personelimiz var. Bahçe ve çevre işlerine bakıyor, temizliği yapıyor, kazanları yakıyor. Bu arkadaşlarımıza ödedikleri para asgari ücret.
     Çıkarmış oldukları envanterde bu işçilere 16 bin liralık elbise aldıkları gözüküyor. Biz de bu elbiseleri merak ediyoruz. 14 kişiye nasıl 16 bin liralık harcama göstermişler. Bizler de toplanıp avukat tuttuk hakkımız yasalar çerçevesinde arayacağız.”
     Daha sonra ”Yönetim istifa” diye bir süre bağıran grup olaysız bir şekilde dağıldı.aa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here