“Şimdi; yeni söz, yeni siyaset, yeni üslup zamanıdır”

17
* Halkın Sesi Partisi (HAS Parti) Kırklareli İl Başkanı Abdullah Gökçe;
“Herkesin hür ve eşit yurttaş olduğu, devletin kimseye yaşam biçimi
dayatmadığı, herkesin istediği ve inandığı gibi yaşadığı, düşüncesini
korkmadan ifade edebildiği, ülkenin zenginliklerinin hakça paylaşıldığı
esenlik dolu bir ülkemiz olacak. Çünkü biz; Karunlaşmayacağız; kamu
kaynaklarını yemeyeceğiz, yedirmeyeceğiz. Firavunlaşmayacağız;
adaletten, merhametten, haktan yana olacağız. Belamlaşmayacağız; özü
sözü doğru olup, inancımızı istismar etmeyecek ve ettirmeyeceğiz” dedi.

HABER MERKEZİ
Halkın Sesi Partisi (HAS Parti) Kırklareli İl Başkanlığı görevine Genel Merkezin talimatıyla getirilen Abdullah Gökçe, Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Hikmet Yıldırım ile birlikte gazetemizi ziyaret etti. Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Merve Cankurt ve Muhabirimiz Savaş Eskici ile görüşen, başta Demirköy olmak üzere Kırklareli ve Trakya’yı çok iyi tanıyan biri olan Gökçe, HAS Parti olarak, halkı kutuplaştıran, ger¬ginleştiren, ötekileştiren bir üslup ye¬rine; birleştirici, bütünleştirici, çözüm üreten bir üslupla siyaset yapacaklarını belirterek şunları kaydetti:
* “Yapılacak olan seçimlere gireceğiz”
“Partimizde İl Yönetimi sorunu yaşanmıştı. Zaman kaybetmeden bu sorunun aşılması için Genel Başkanımız Numan Kurtulmuş İl Başkanlığı görevini bana tevdi etti. Partimizde aynı zamanda Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak çalışıyorum. Bu görevimiz kapsamında 12 Haziren 2011 Pazar günü yapılacak olan Genel Seçimler için bütün ilçelerimizde, beldelerimizde ve köylerimizde teşkilatlarımızı oluşturarak, üye kayıtlarımızı yapacağız. Bunun için çalışmalarımız başladı. İl ve Merkez İlçe Yönetimlerimizi belirleyip, ilçe ve belde teşkilatlarımızı oluşturarak, önümüzdeki seçimlere gireceğiz.
Seçimlerde herkesin bildiği gibi antidemokratik bir uygulama olan baraj sorunu var. Ama biz hiç baraj yokmuş gibi çalışmamıza devam edeceğiz. Bir oy bir oydur. İlimizin en ücra köşesi de olsa oraya gideceğiz.
1 Ocak 1960’da Gire¬sun’da doğdum. İlk ve orta öğrenimimi Tirebolu’da, liseyi ise Samsun’da bitirdim. 1994 yılında Trakya Üniver¬sitesi Gıda Teknolojisi Bölümü’nden mezun oldum. 1983 yılında Afyon’da Staj¬yer Teknisyen olarak görevime başladı. 1984-1995 yılları arasında ilimize bağlı Demirköy ilçesi ilçe Tarım İl Müdürlüğü Teknik ve İdari Birimleri’nde çalıştım. Demirköy’de Tarım Müdür Vekili olarak ta bir süre görev yaptım.
Demirköy’de ilçe tarımının gelişmesine önemli katkılarda bulundum. Bölge tarımında rantabl mamul olarak kabul edilen çilek yetiştiriciliğinin yaygınlaş¬masına öncülük ederek, alışılagelen ürün portföyünü yeni açılımlarla zenginleştirdim. Bölge insanının aktif katılımını ve bilinçlenmesini sağlayıcı sosyal etkinlikleri bizzat yürüterek festivaller düzenledim. Bu aktiviteleri, gerek bağlı bulunduğu kurum, gerek bölge insanının takdir ve iltifatlarıyla karşılık gördüm ve plaketlerle onurlandırıldım. Halkımın ve arkadaş grubumun da teşvikiyle, performansımı daha iyi değerlendirebileceği ve daha geniş kitlelere ulaşa¬bileceği düşüncesiyle belediyeciliğe yönelerek, İstanbul Büyükşehir Belediye¬sinde görev almaya başladım. 1995 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesinde göreve başladım. Çeşitli birimlerde üst düzey yönetici olarak görev yaptım.
Aktif siyasi yaşamıma 1994 yılında Refah Partisi (RP) Demirköy İlçe Belediye Başkan Adaylığı ile başladım. Seçimi kazanacağıma kesin gözüyle bakılırken, diğer tüm partilerin kendi aralarında ittifak oluşturması sonucu çok az bir farkla seçimi kaybetsem de, partime önemli bir başarı yaşattım. Nitekim Trakya Bölgesi’nde ilk defa bir seçim bölgesinden üç Belediye Meclis Üyesi birden çıkartıldı. Aldığı seçmen desteğiyle, Trakya Bölgesi’nde RP’den aday olanlar arasındaki en yüksek oy oranına ulaştım. 1995 yılında Kırklareli’den 2. sırada Milletvekili Adayı olarak girdiğim seçimlerde, yoğun bir çalışma sonucu partimin bölgedeki oy oranını önemli ölçüde artırdım. İlçe halkının talebi üzerine 1999 Yerel Seçimi’nde yeniden Belediye Başkan Adayı oldum. Partim yine üç Meclis Üyesi çıkarttı.
2004 yılında gerçekleşen Yerel Seçimlerde AK Parti’den Kıraç Belediye Başkanı Aday Adayı oldum. Kıraç Belde Belediyesi Başkanlığı’na Hamit Öncü’nün uygun görülmesini olgunlukla karşılayarak, siyasi faaliyetlerde takım çalışmasına olan inancım, hizmetlerin devamı ve toplumsal sorumluluk anlayışım doğrultusunda, bana önerilen Kıraç Belde Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevini üstlendim. Kıraç Belediyesinde 4.5 yıl Başkan Yardımcılığı yaptım. 1 Aralık 2008’de Kıraç Belediyesi’ndeki görevimden ayrılarak, hem devlet memurluğu¬mun, hem siyasi yaşamımın önemli bir kısmını aralarında geçirdiğim ve çok iyi tanıdığım bölge insanına hizmet verebilmek amacıyla Büyükçekmece Belediye Başkan¬lığı’na Aday Adaylığımı ilan ettim. Daha sonra Numan Kurtuluş’un Genel Başkanlığı’nda kuru¬lan Halkın Sesi Partisi’ne (HAS) geçerek, Kırklareli İl Başkanlığı’na getirildim.
* “Şimdi; yeni söz, yeni siyaset, yeni üslup zamanıdır”
HAS Parti, halkı kutuplaştıran, ger¬ginleştiren, ötekileştiren bir üslup ye¬rine; birleştirici, bütünleştirici, çözüm üreten bir üslupla siyaset yapacaktır. İnsanı köleleştiren, bencilleştiren değerler yerine; paylaşmayı, dayanışmayı, üretimi esas alan bir anlayışla siyaset yapacaktır. Milleti beğenmeyen, bir şey anlamaz zanneden bürokratik oligarşinin ege¬menliği yerine, kayıtsız şartsız millet egemenliğini esas alacaktır.
* “Toplumsal ahlakı, sistem ahlakını yeniden inşa edeceğiz”
Biz, halkın vekaletini kutsal bileceğiz ve siyaseti bir göz boyama aracı ola¬rak görmeyeceğiz; seçmeni sırtı sı¬vazlanıp oyu alınacak bir iktidar ara¬cı, yani, hazreti oy olarak değil, en iyisine layık hazreti insan olarak bi¬leceğiz.
Her alanda, adaleti tesis edeceğiz. İnsanların işsiz ve yoksul bırakıla¬rak yardıma muhtaç hale getirildiği, zengini daha zengin, fakiri daha fakir yapan, güçlü olanın ayakta kal¬dığı, küçük balıkların büyük balıklar tarafından yutulduğu zalim sömürü düzenine son vereceğiz. Siyaseti, gençlere, kadınlara, köylülere, üreticilere, yani halka açık hale getirecek; millete kapalı, gizli ve derin alan bırakmayacağız. Biz hiçbir zaman inanmadığımı¬zı söylemeyeceğiz; sözümüzü eğip bükmeyeceğiz, muhalefetimiz yapı¬cı, iktidarımız muktedir olacaktır. Milletimizin duası, Allah’ın rızası amacımız olacaktır.
* “Zenginliklerinin hakça paylaşıldığı esenlik dolu bir ülkemiz olacak”
Herkesin hür ve eşit yurttaş olduğu, devletin kimseye yaşam biçimi dayatmadığı, herkesin istediği ve inandığı gibi yaşadığı, düşüncesini korkmadan ifade edebildiği, ülkenin zenginliklerinin hakça paylaşıldığı esenlik dolu bir ülkemiz olacak. Çünkü biz; Karunlaşmayacağız; kamu kaynaklarını yemeyeceğiz, yedirmeyeceğiz. Firavunlaşmayacağız; adaletten, merhametten, haktan yana olacağız. Belamlaşmayacağız; özü sözü doğru olup, inancımızı istismar etmeyecek ve ettirmeyeceğiz.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here