Sağlık camiası Dr. Arslan için tek yürek oldu

16
* Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü ve Kırklareli Halk Sağlık Müdürlüğü Gaziantep’te öldürülen Dr. Ersin Arslan için bir araya gelerek basın açıklaması yaptı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü ve Kırklareli Halk Sağlık Müdürlüğü, Gaziantep’te odasında bıçaklı saldırıya uğrayıp ölen Dr. Ersin Arslan için 19 Nisan 2012 Perşembe Günü saat 12.30’da Kırklareli Devlet Hastanesi Bahçesinde basın açıklaması yaptı. 
Doktorlar, hemşireler ve birçok sağlık çalışanının katıldığı basın açıklamasında öncesinde saldırı sonucu ölen Dr. Arslan için 1 dakikalık Saygı Duruşu’nda bulunuldu.
* “Bu saldırı sağlık camiası olarak bizleri derin bir üzüntüye boğdu”
İl Sağlık Müdürlüğü adına açıklama yapan Kırklareli İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Muhammet Öztürk şunları söyledi;
“Bugün biz sağlık çalışanlarının acı günü. İçimizden bir doktor kardeşimizin acısını taşıyoruz. Sağlık camiamızdan Göğüs Cerrahisi Uzmanı Dr Ersin Arslan görev başında mesleğini en iyi şekilde yaparken yaşamını yitirmiştir. Görevi gereği hastalarının hayatını kurtarmaya çalışırken böyle bir saldırıya maruz kalarak hayatını kaybetmesi, sağlık camiası olarak bizleri derin bir üzüntüye boğmuştur. Bu elim olayı Sağlık Camiası olarak kınıyoruz ve tüm toplumumuzdan sağlık çalışanlarına karşı duyarlı olmasını bekliyoruz. Meslektaşımıza Allah’tan rahmet, eşine ve yakınlarına başsağlığı ve sabır dileriz” dedi. Dr. Öztürk’ün açıklamasından sonra 
* “Bu menfur saldırıyı nefretle kınıyoruz”
Kırklareli Halk Sağlığı adına Dr. Demet Aydoğdu Türk Sağlık çalışanlarının bu olayı nefretle kınadığını belirterek şunlar söyledi;
“Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi’nde görevli Kalp Damar Cerrahi Uzmanı 26 yaşındaki Dr. Ersin Arslan tedavisini devam ettirmeye çalıştığı hastanın 17 yaşındaki torunu tarafından servisteki odasında bıçaklı saldırıya uğramış, meslektaşlarımızın tüm çabalarına rağmen maalesef hayatını kaybetmiştir. Merhum meslektaşımıza Allah’tan rahmet, başta eşi olmak üzere yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Tüm sağlık camiasının nefretle kınadığı bu menfur saldırı; insan onurunu ön planda tutarak hekimlik mesleğini etik, deontolojik kurallar çerçevesinde tıbbi birikim ve deneyimlerini hastalarının bir an önce iyileşmesi, tedavisinin sürdürülmesi için zaman, mekan sınırlaması gözetmeksizin yapmak için azimle çalışan biz hekimleri ve ait olduğumuz sağlık camiasını derinden üzmüştür.
Bir kendini bilmezin saldırısını tüm topluma mal etmemek gerektiğinin bilincinde olan bizler sayımıza ve imkânlarımızın kısıtlılıklarına rağmen görevimizi, üstün gayret içerisinde gerektiğinde zamanımızdan, ailemizden fedakârlık ederek en iyi, en onurlu şekilde yapmaya devam eden ve edecek olan sağlık çalışanları olarak meslektaşımızın hayatına mal olan bu saldırıyı kabul edilemez buluyoruz.
Tüm sağlık çalışanları bu elim saldırıyı kendisine yönelik olduğunu kabul etmekte ve şiddetle kınamaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyururuz” dedi. 
Kırklareli Tabib Odası Dr. Halil Muhacir’de Gaziantep’te yaşanan kötü olayı kınadıklarını söyledi.(ş)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here