Pınarhisarspor’da 5 yılın değişimi

10
Kırklareli merkez bağlı Pınarhisar ilçesi Futbol Kulübü Başkanı Harun
Özbinek, yönetime geldiklerinde iki hedefleri olduğunu belirterek, ilk
hedeflerinin toprak sahayı çim saha yapmak, ikinci hedeflerinin ise 1.
amatörde mücadele eden kulübe şampiyonluk yaşatmak olduğunu söyledi.

HABER MERKEZİ

Özbinek, Pınarhisar Kulüp yönetimine 5 yıl önce geldiklerinde toplam 8 tane futbolcu olduğunu ve 5 yıl içinde 120’nin üzerinde futbolcu olduğunu belirtti.
Özbinek; “Yönetime geldiğimizde kulüp 1. Amatördeydi. Bizim sahamız topraktı ve ilk hedefimiz sahayı çimlendirmeydi. İkinci hedefimiz ise şampiyonluktu. İlk önce şampiyonluğu elde ettik ve süper amatöre çıktık. 5 yıldan beri süper amatörde oynayan bir takımız. Pınarhisar Kaymakamlığının ve Belediye’nin yardımlarıyla sahamızı çim yaptık. Şuanda Kırklareli merkez ilçeler arasında en iyi bizim çim sahamız. Yönetimdeki arkadaşlarla birlik beraberlik olarak bu işi 5 yıldan beri götürüyoruz.
U12, U14, 17 ve A takımımız var. İlk geldiğimizde 8 tane futbolcu vardı. Şuanda 120’nin üzerinde futbolcumuz var. Futbolun yanı sıra basketbol kursumuz var. Şuanda Cumartesi ve Pazar günleri kurslarımızı veriyoruz ve 80 tane minik basketbolcumuz var. Futbol yaz okullarımız var, okul kapandıktan sonra açıyoruz kurslarımızı.
Yeni yaptığımız futbol sahasının yanında bir yedek sahamız daha var, futbolcular antrenman sahası olarak kullanıyorlar. Şimdiye kadar ne yaptıysak kendi imkanlarımızla yaptık ve şuanda tek sıkıntımız soyunma odaları. Onlarında iç kısmını gençlik spor il müdürlüğü yapma sözünü verdi. En son geriye tribün, tel örgü kalıyor ve o da en kısa zamanda imkanlarımız dahilinde yaptıracağız. Spor için ne gerekiyorsa elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz” dedi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here