Önce toplandılar sonra kan verdiler

18
Lüleburgaz Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde 13 Nisan 2014 Pazar günü 10.30-14.00 saatleri arasında Veli Toplantısı ve Kan Bağışı yapıldı.
HABER MERKEZİ
Lüleburgaz Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde 13 Nisan 2014 Pazar günü 10.30-14.00 saatleri arasında Veli Toplantısı ve Kan Bağışı yapıldı.
Kan bağışı Kızılay’a ait otobüs içerisinde gerçekleştirildi. Okul Müdürü Memik Hilmi İkibudak, Kızılay Yeşilay Kulübü Öğretmeni Fedai Yenici, Elektrik Öğretmeni  İsmail Kayaoğlu, Makine Öğretmeni  Zeki Sezgin, İngilizce Öğretmeni Ahu İncirci Öçalan, Beden Eğitimi Öğretmeni Metin Özbek, Matematik Öğretmeni Mehmet Can Yıldızhan  ve 15 Öğrenci velisi olmak üzere toplam 22 kişi kan bağışında bulundu. 
Kan bağışı kampanyası ile ilgili bilgiler veren Lüleburgaz Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Okul Müdürü Memik Hilmi İkibudak;
“Okul olarak sosyal sorumluluk kapsamında  hem insan sağlığı açısından hem de toplumun ihtiyacına karşılık vermek amacıyla kan bağışında bulunduk, kan bağışına destek veren okulumuz personeline ve öğrenci velilerimize çok teşekkür ediyorum,  4 yıldır okulumuzda kan bağışı faaliyeti yapmaktayız, önümüzdeki yıllarda da  devam etmek niyetindeyiz” dedi.
Kızılay Kan Merkezi Doktoru da; “Kan acil değil sürekli bir ihtiyaçtır, öncelikle şunu belirtmek istiyorum burada verilen bir ünite kan en az 3 kişinin hayatını kurtarmamızı sağlayacaktır. Ayrıca Kan vermek bir kayıp değil insan vücudu için büyük bir kazançtır” dedi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here