Münür Saygın Kent Konseyi Başkanı seçildi

16
Kırklareli Kent Konseyi yeni başkanını belirledi.
HABER MERKEZİ
 
23 Eylül 2011 Cuma günü Kent Konseyi Toplantısında yapılan seçim sonunda 37 oy ile Münür Saygın Kent Konseyi Başkanı seçildi. 
Kırklareli Kent Konseyi toplantısı İl Halk Kütüphanesi’nde gerçekleşti. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan toplantıda Kent Konseyi Başkanı Nurcan Tezer bir açılış konuşması yaptı. Yapılan konuşma sonrasında genel kurul toplantı sayısı görüşüldü. Üyeler tarafından yıllık toplantı sayısının dörde çıkarılması talebi geldi. Yönetmeliğe göre Ocak ve Eylül aylarında sabit olmak üzere yönergede değişiklik yapılarak yıllık toplantı sayısının dörde çıkarılması oy birliği ile kabul edildi.
Toplantıda kent konseyi başkanı seçimi yapıldı. Seçim öncesinde başkanlığa Erman Ulusoy ve Münür Saygın’ın aday olduğu açıklandı. Yapılan oylama sonucunda Münür Saygın 37 oy, Erman Ulusoy 12 oy aldı. Münür Saygın 37 oy ile başkan seçildi.  
Yürütme kuruluna 17 aday katıldı. Yapılan seçimde asil listeye Alaattin İkican, Bahadır Genim, Göksal Çidem, Erol Özkan, Mehmet Özbilen, Gülhiz Aktoprak, Zuhal Tarcan ve Erhan Şık seçildi. Yedek listeye ise Savaş Erdem, Hasan Argaç, Abdullah Akdeniz, Ergin Süzer, Hakan Traşçı, Hüseyin Kasap, Necdet Göç ve Erol Özsevimli seçildi. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here