Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli İl İstişare Toplantısı yapıldı Savaşan; “Kırklareli’den 1 Milletvekili çıkaracak güçteyiz”

23
* Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli İl İstişare Toplantısı’nda konuşan MHP Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan 2015’te yapılacak Milletvekili Seçimleri’ne en iyi şekilde hazırlandıklarını. Kırklareli’de en azından 1 Milletvekili çıkaracaklarını ve Türk Milleti’nin teveccühü ile iktidara geleceklerini söyledi.
HABER MERKEZİ
Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) Kırklareli İl İstişare Toplantısı 21 Eylül 2014 Pazar günü saat 14.00’de Kırklareli Kültür Merkezi’nde yapıldı. Düzenlenen toplantıya; MHP Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan, Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Derya Bulut, MHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Kürşad Yamaner başta olmak üzere, İlçe Başkanları, Kadın Kolları Başkanları, Ülkü Ocakları Başkanları, Belediye Başkanları, Kırklareli İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Üyeleri katıldı.
* “Partimizi karıştırmak isteyenlere fırsat vermeyin”
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan toplantının açılış konuşmasını yapan MHP Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan, MHP’ye karşı Kırklareli başta olmak üzere tüm Türkiye genelinde büyük bir teveccühün oluştuğunu ve bu teveccüh ile 2015 yılanda yapılacak olan Milletvekili Seçimleri’nden iktidar olarak çıkacaklarına inandıklarını belirterek şunları kaydetti:
“Kendi içimizde Yönetim Kurullarımızın toplandığı bir aile toplantısı yapıyoruz. Öncelikle seçimler öncesi aday olupta kazanan arkadaşlarımız oldu. 4 tane Belediye Başkanı, 4 tane İl Genel Meclisi Üyemiz, 46 Belediye Meclisi Üyesi arkadaşımız kazandı. Bunları tebrik ediyorum. Bu toplantının amacı tanışma ve kaynaşma toplantısı. Hepimiz birbirimizi tanıyalım, diğer teşkilattaki arkadaşlarımızı da tanıyalım. Bu tebrik ettiğimiz kazanan arkadaşlarımız arkasında siz değerli İlçe Başkanları arkadaşlarım ve Yönetim Kurulu arkadaşlarımızın büyük emeği oldu. Bunlara da ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Gerçek emek veren arkadaşlarımız bunlardır. Gecesine gündüzüne katıp, evini, işini ihmal edip, bu arkadaşlarımızın kazanması için, Türkiye’nin geleceği için, memeleketimize hizmet etmeleri için, büyük sabır, büyük efor sarf ettiğiniz için hepinizi tebrik ediyorum.
Değerli arkadaşlar 5 yıldan beri İl Başkanlığı yapıyorum. Biliyorsunuz 2009 yılında bir Belediye Seçimlerimiz oldu. Partimizin ihanete uğradığı bir süreç oldu. Bu sürecin arkasında bizim toparlanmamız bizim için güç olsa da; hep beraber başardığımıza inanıyorum. Bugün sizlerle beraber, sizlerin inançları sayesinde bu oyumuz sizlerin sayesinde İl Genel Meclisi’nde 55 bine çıktı. Hepinizi bu başarından dolayı kutluyorum. İlimize kazandırdığımız bu ivme, Türkiye genelinde de Milliyetçi Hareket’e oy katmış yükseğe çıkarmıştır. 2011 yılında Milliyetçi Hareket Partisi 53 Milletvekili çıkarmışken, son 2014 yılında yapılan Genel Seçimlerdeki İl Genel Meclisi ve Büyükşehir Belediye Meclis sayılarıyla milletvekili sayımız 97’ye çıkmıştır.
Değerli arkadaşlar Adalet ve Kalkınma Partisi’nin milletvekili sayısı ise 276’ya düşmektedir. Dolayısıyla hızla eriyen bir AK Parti, hızla yükselen Bir Milliyetçi Hareket Partisi var. Eğer duruşumu böyle gösterip, birlik ve beraberliğimizi bozmazsak, fitnelere fırsat vermezsek Milliyetçi Hareket Partisi 2015 yılı Seçimleri’nde ya iktidar yada en azından iktidar ortağı olacaktır. Değerli arkadaşlarım 19 Eylül 2014 Cuma Günü Ankara’da İl Başkanları Toplantısı vardı. Bizim Kongremiz 4 Kasım 2011 Yılı’nda oldu. Tüzüğümüz Gereği en az 2 yıl, en fazla 3 yıl içerisinde yeniden olması gerekiyor. Buda şunu işaret ediyor; 4 Kasım 2014 Yılı’ndan itibaren 1 Kasım 2015 Yılı’na kadar kongre sürecimiz başlamış bulunacaktır. Tabi bu kongre süreci başlayınca bizim teşkilatlarımızda bir sıkıntı yaşanıyor. Beş senedir piyasada olamayanlar, Milliyetçi Hareket Partisi’nin bayrağını salamayanlar, teşkilatlarımızı aşağıya çekmek için her türlü çabayı gösterenler bu süreç içerisinde meydana çıkmaktadır. Arkadaşlar bunlara bu süreçte meydan vermeyeceğiz. Ben size inanıyor güveniyorum, hep beraber bu işi başaracağız. Bir aile toplantısı dedik. Biz bir aileyiz. Teşkilatlarımızla çekirdek aile olmakla birlikte 55 bin kişi bize oy verdi. Bunlarla birlikte büyük bir aileyiz. Bu büyük aile, zaman zaman hepimiz, teşkilatlarımız, başkanlarımız, kadın kollarımız, bu ailenin üzüntüleri, sevinçleri kederleri olur. Bunları zaman zaman paylaşıyoruz, paylaşmaya çalışıyoruz, bundan sonrad böyle devam edeceğimize inanıyorum. Bu ailede birbirimizi sevmek mecburiyeti olmasa da sevmeye çalışalım. Sevmesek bile saygı duymak mecburiyeti vardır. Bu ailede herkes birbirini sevmek mecburiyetinde olmasa da saygı duymak mecburiyetindedir. Bunu bilip birbirimizin arasında fitne fesat oluşumuna fırsat vermeyelim.
* “Bu partiye katkı veren herkes Milliyetçi Hareket Partisi’nde Aday olma hakkına sahiptir”
Bir Bölgenin Türk Devleti tarafından hakimiyetinin kaybedildiği bir ülke haline geldi. Okullar yakılıyor, Kürtçe Eğitim veren kimseye sormadan okullar açılıyor. Bayrağımız indiriliyor, bayrağımız yakılıyor, buna göz yuman maalesef bir hükümetle başbaşayız. Türkiye’nin kurtuluşu 2015 yılında gerçekleşecek olan seçimlerdedir arkadaşlar. Türkiye’nin kurtuluşuna sebep olacak olanlar sizlersiniz. Kırklareli’de İlk defa Milletvekili çıkartacak seviyeye geldik. Çünkü birlik ve beraberlik içerisinde bu ülkeye en büyük hizmeti yapacağımıza inanıyorum. Allah bunu bize nasip ederse de bu seçimlerde milletvekili çıkarmak istiyoruz. Bu inancı, sevinci hep birlikte yaşamak istiyoruz. Allah nasip ederse, bu birlik beraberlikle Kırklareli’den ilk defa bir gönüldaşımızı, arkadaşımızı Ankara göndereceğiz. Bir seçim süreci yaşayacağız. Bu parti için kendini adayan, bu partiye katkı veren herkes Milliyetçi Hareket Partisi’nde Aday olma hakkına sahiptir. Onun için kapımız herkese açıktır. Herkes aday olabilir. Herkesi seviyoruz. Allaha emanet olun.” 
Başkan Savaşan’ın konuşmasını ardından İlçe Başkanları, Belediye Başkanları, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Üyeleri ile Kadın Kolları Başkanları sahneye davet edilerek teşkilata tanıtıldı. Toplantının bu bölümünden sonraki kısmı basına kapalı olarak devam etti. (Savaş Eskici) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here