”Meslek yüksekokulları geleceğimiz açısından önemli”

14
Edirne’nin Keşan ilçesindeki Meslek Yüksekokulu’nda (KMYO), 2009-2010 mezuniyet töreni yapıldı.

 

 

Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Timur Kırgız, mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada, toplumsal kalkınmayı gerçekleştirebilecek nitelikli insan gücünün yetiştirilmesinin büyük ölçüde eğitim sisteminin görevi olduğunu söyledi.
Meslek Yüksekokulları’nın geleceğimiz açısından önemli olduğunu ifade eden Kırgız, bu okulların ülkenin sanayi, ticaret, tarım ve hizmet alanlarının değişen ve gelişen ihtiyaçlarına cevap verecek kalifiye ara eleman ihtiyacını karşılayarak, toplumsal gelişmeyi yaygınlaştırmak üzere kurulduğunu belirtti.
Öğrencilere seslenen Kırgız;
“Sizlere sunulan fırsatları iyi değerlendirin ve verilen hakları kullanın. Paylaşımcı ve katılımcı olun. Sorgulayın, araştırın, eleştirin, özgün düşünün, fikirlerinizi dile getirmekten kaçınmayın.
Ulusal çıkarları her zaman şahsi çıkarlarının üzerinde tutan TÜ mensuplarının bugüne dek olduğu gibi bundan sonra da Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatma kararlılığını ayni inanç ve azimle sürdüreceklerini anlatan Kırgız, Bayrağına, toprağına ve insanına sahip çıkmayanların onurundan, çıkamayanların da bağımsızlığından söz edilemez” dedi. Konuşmanın ardından öğrencilere mezuniyet belgeleri verilerek tören sona erdi.aa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.