MARÇEP Kırklareli Düzenleme Komitesi Üyeleri bir araya geldi

13
Trakya’nın kaderini belirleyecek olan Trakya Çevre Düzeni Planı’nda
karar verme ve onaylama safhasına gelindiği süreçte 25 Aralık 2010
Cumartesi günü Kırklareli’de yapılacak olan 39. Marmara Çevre Platformu
(MARÇEP) Bölge Toplantısı için son kez bir araya gelen MARÇEP Kırklareli
Düzenleme Komitesi Üyeleri bilgilendirme toplantısı yaptı.

HABER MERKEZİ

22 Aralık 2010 Çarşamba günü saat 18.00’da Kırklareli TMMOB Toplantı Salonu’nda yapılan toplantısına başkanlık eden TMMOB Kırklareli İKK Sekreteri Dr. Erol Özkan yapılacak olan toplantı ile ilgili şunları kaydetti;
25 Aralık 2010 Cumartesi günü saat 10.30 itibari ile Kırklareli Ticaret Borsası Toplantı Salonu’nda MARÇEP’in 39. Bölge Toplantısı’nı gerçekleştireceğiz. Bu toplantı için yaptığımız hazırlık toplantılarının dördüncüsünü düzenlemiş bulunuyoruz. Son olarak düzenlediğimiz bu hazırlık toplantısında yaptığımız çalışmaları tekrardan bir değerlendirmesini yapacağız. Eksikliklerimiz varsa kalan sürede bu eksikliklerin giderilmesi için çalışmalar yapacağız. Toplantı programı ile ilgili değerlendirmeler yaptıktan sonra görev dağılımı yapacağız.”
Dr. Özkan yaptığı açıklamanın devamında 25 Aralık 2010 Cumartesi günü yapılacak olan 39. MARÇEP Bölge Toplantısı’nın saat 11.00’da açılış yapılıp divanın oluşturulması ile birlikte saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayacağını, 11.30-13.00 saatleri arasında  yapılacak olan Birinci Oturumunda Trakya Üniversitesi Eski Rektörü Prof. Dr. Osman İnci’nin “Trakya Planında Son Durum” konulu bir sunum yapacağını, Maltepe Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emre Aysu’nun “İMP Planının İrdelenmesi” konulu bir sunum yapacağını, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Bilim Dalı Uzmanı Prof. Dr. Faruk Yorulmaz’ın “Sanayileşme ve Halk Sağlığı” konulu bir sunum yapacağını belirtti.
13.00-14.00 saatleri arasında bir saatlik bir aranın ardından 14.00-18.00 saatleri arasındaki toplantının İkinci Oturumunda Yrd. Doç. Dr. Hakan Okursoy’un “Trakya’da Su Kaynakları” konulu bir sunum yapacağını, Avukat Bülent Kaçar’ın “Planlamadaki Hukuksal Süreç” konulu bir sunum gerçekleştireceğini belirten Dr. Özkan yapılan sunumların ardından soru cevap şekilde devam edecek olan bölge toplantısının plaket takdimin ardından sona ereceğini söyledi.  (c.s.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here