Lüleburgaz Lisesi’nde “Tarih Sınıfı”nın açılışı yapıldı

26
Lüleburgaz Kaymakamı Lütfullah Gürsoy, 21 Aralık Pazartesi günü Lüleburgaz Lisesi’nde “ Tarih Sınıfı’nın açılışını yaptı.


Lüleburgaz

Tarih ile ilgili tüm materyallerin bulunduğu ve akıllı tahta ile eğitim verilecek olan sınıfın açılışına Kaymakam Gürsoy’un yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin İnce, Okul Müdürü Mehmet Sadık Selçuk, Okul-Aile Birliği Başkanı Figen Şengelen, Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Tomruk, Tarih Öğretmenleri Tülay Baloğlu, Fadime Konak ve Doğu Barış Kalender katıldılar.
Kaymakam Gürsoy ve Okul-Aile Birliği Başkanı Şengelen,  kurdeleyi birlikte kesip sınıfın açılışını gerçekleştirdiler. Daha sonra hep birlikte sınıf gezildi. Okul Müdürü Mehmet Sadık Selçuk, sınıf ile ilgili bilgiler verdi. Selçuk “ Açılan sınıfımız branş derslerine verilen önemin arttırılması nedeniyle kurulmuştur. Burada tarih ile ilgili tüm materyaller bulunacak ve öğrencilerimiz dersler için bu sınıfa gelecek. Sınıfın oluşturulmasındaki desteklerinden dolayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin İnce ve Okul Aile Birliği’ne teşekkür ediyorum” dedi.
Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün kararı ile Ocak ayı içinde uzaktan eğitime geçileceğini belirten Selçuk “ Tarih sınıfında kurulan akıllı tahta ile dersler kaydedilecek ve internet sitemizden yayınlanacak. Hasta veya raporlu öğrencilerimize vereceğimizi şifre sayesinde öğrencimiz dersleri internetten takip edebilecek ve okula gelemediği için derslerinden geri kalmayacak” dedi.
Kaymakam Lütfullah Gürsoy ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin İnce, açılışı yapılan Tarih Sınıfı’nda verilen ilk dersi bir süre dinleyip daha sonra sınıftan ayrıldılar. Birlikte Okul Müdürü Selçuk’un odasına geçtiler. Açılan sınıfın hayırlı olmasını dileyen Kaymakam Gürsoy “ Lüleburgaz,  eğitim ve öğretimde gerek SBS gerekse ÖSS sınavlarındaki başarılara baktığımızda ilk on şehir arasında yerini almıştır. Bu başarılar, Okul-Öğrenci-Veli üçgeninin başarısı ile gerçekleşmektedir. Teknoloji gün geçtikçe ilerlemekte bu da eğitim öğretime olumlu şekilde yansımaktadır. Eskiden kullanılan kara tahta ve tebeşirin yerini şimdi akıllı tahta almaktadır. Görsel bir sinema seyri içinde öğrencilere dersler verilmekte ve başarılarının her geçen gün artması sağlanmaktadır. Lüleburgaz’da bu güzellikler yaşanırken bizler basın kuruluşlarından da eğitim ve öğretime yönelik köşelerin ayrılmasını istiyoruz” dedi.  (gk)

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here