“Lüleburgaz, etliye, sütlüye dokundu” paneli yapıldı

10
Lüleburgaz Belediyesi’nin stratejik planında yer alan " Lüleburgaz etliye-sütlüye dokunuyor" konulu panel yapıldı.

HABER MERKEZİ
LÜLEBURGAZ

Aşkiye Neşet Çal sahnesinde gerçekleştirilen ve Dünya gazetesi başyazarı Osman Saffet Arolat’ın oturum başkanlığını yaptığı panele konuşmacı olarak Dr. Kenan Mortan, Ziraat Yüksek Mühendisi ve Süt Teknoloğu Bülent Tanülkü, Dünya gazetesi yazarı Dr. Rüştü Bozkurt ve Banvit yönetim kurulu başkanı Ömer Görener katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan belediye Başkanı Emin Halebak " Lüleburgaz belediyesi, stratejik planla işleyen kurum olarak her şeyin sevgi ile başladığı, ekonomik ve sosyal beklentilerin karşılandığı, bireylerin kendilerini geliştirdikleri, havası, doğası ve temizliği ile yaşamaktan mutlu olacakları, soyadı kültür olan Lüleburgaz vizyonumuza bizleri ulaştıracak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Belediyemizin stratejik planında yer alan, Trakya’nın cazibe merkezi haline gelmek amacından ve ulusal ve uluslar arası sanatsal, ticari, zirai, sportif ve kültürel etkinlikler planlamak, icra etmek ve onları geleneksel hale getirmek hedefinden hareketle Lüleburgaz Belediyesi’nin ev sahipliğinde " Lüleburgaz etliye-sütlüye dokunuyor" konulu paneli gerçekleştiriyoruz. Toplantıda son dönemde hayvancılık, besicilik, et-süt ve ürünleri sektöründe yaşanan gelişmeleri bölgemiz adına doğru kullanabilme, bilgi sahibi olma ve bu konuda bölgemizin avantajları üzerinde durularak bilgi ve deneyim paylaşımı gerçekleştirilecektir. Panelimizde üreticilerimizin sorunları tartışılarak çözülecektir" dedi.
Daha sonra söz alan Dr. Kenan Mortan, Lüleburgaz’ın stratejik planı hakkında bilgiler verdi. Diğer konuşmacılarda et ve süt konusuna değindiler.(vi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here