Kurt; “15 derenin ıslahı ile sel ve taşkınlar önlenecek”

33
* Devlet Su İşleri Kırklareli 112. Şube Müdürü Muhsin Kurt; “70 milyonluk bütçe ile 2015 yılına kadar yaklaşık 15 dereyi ıslah ederek, sel ve taşkınlar önlenecek” dedi.
HABER MERKEZİ
Devlet Su İşleri (DSİ) Kırklareli 112 Şube Müdürü Muhsin Kurt, 70 milyonluk bütçe ile 2015 yılına kadar yaklaşık 15 dereyi ıslah ederek, sel ve taşkınlar önüne geçmeyi hedeflediklerini söyledi.
Kurt, yaptığı açıklamada, Kırklareli’den Ergene Nehri’ne akan tüm derelerde ıslah çalışması yapılacağını, Dere ıslah çalışmalarına önem verdiklerini ifade ederek, çalışmaların öncelikle Şeytan Deresi’nden başlayacağını kaydetti.
Şeytan Deresi’nin 50 kilometrelik bölümünün ıslah edileceğini anlatan Kurt, Pehlivanköy, Babaeski ve Lüleburgaz İlçesi’ndeki birçok derede çalışmaların yapılacağını bildirdi.
Dere ıslah çalışmalarının hassasiyet gösterilerek yapıldığını vurgulayan Kurt; “70 milyonluk bütçe ile 2015 yılına kadar yaklaşık 15 dereyi ıslah ederek, sel ve taşkınlar önlenecek. Vatandaşımızın can ve mal kaybını önlemek amacıyla gece gündüz demeden proje üretiyoruz. 1 yıl boyunca yoğun bir çalışma temposu içerisine girdik. Personelimizle beraber çalışmalarımızı hassasiyetle sürdürüyoruz. Yaklaşık 2 yıl Lüleburgaz ilçecimizde bir afet yaşamıştık. Bu tür olayların yaşanmaması için gayret gösteriyoruz. Kırklareli merkez, ilçeler ve beldelerimizdeki derelerde ıslah çalışmaları yapıyoruz.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here