Kırklarelispor yedinci haftada şeytanın bacağını kırdı

21

Kırklarelispor: 2 Çankırıspor: 0

Kırklarelispor kendi evinde Çankırıspor’u 2-0’lık skor ile geçerek 6 hafta süren 3 puan özlemine son verdi. 

HABER MERKEZİ
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Spor Toto 2. Lig Kırmızı grupta mücadele Kırklarelispor 23 Ekim 2011 Pazar günü Çankırıspor’u kendi evinde ağırladı. Saat 15.00’da Kırklareli Atatürk Stadyumu’nda gerçekleşen karşılaşmaya Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Başkur, Kırklarelispor Kulübü Başkanı Volkan Can Çankırıspor Kulübü Başkanı Sevda Karaali ve çok sayıda taraftar katıldı.
Kırklarelispor karşılaşmaya şu on bir ile çıktı;
“74-Alişan Şeker, 4-Hasan Can Özkan, 5-Taner Araz, 7-İshak Topçu, 8-Hüseyin Akoğlu, 10-Yunus İçuz, 11-Serkan Turhan, 16-Osman Alptekin, 20-Murat Baytaroğlu, 37-Murat Tiraki, 89-Serkan Sözmen” 
Çankırıspor karşılaşmaya şu on bir ile çıktı
“1-Gökhan Aslan, 41-Cevat Macit, 20-İlker Öymez, 53-Ozan Solak, 52-Hüsamettin Tut, 88-Muammer Sancaklı, 7-Muhammed Sak, 8-Eşref Koçak, 35-Zihni Aydın, 10-Önder Yılmaz, 4-Önder Tezcan” 
Kırklarelispor-Çankırıspor karşılaşmasını Adana Bölgesinden Orta Hakem Gökhan Güneşer
Adana Bölgesinden Yan Hakem Bekir Can Tahiroğlu, Hatay Bölgesinden Yan Hakem Asker Açıkgöz, Mersin Bölgesinden 4. Hakem- Mehmet Güven yönetti.
Karşılaşmaya başlamadan önce İstiklal Marşı okundu. Ardından Hakkari’nin Çukurca İlçesi’nde PKK’lı teröristlerce yapılan hain saldırı sonucu şehit düşen 24 asker için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.
Karşılaşmaya ev sahibi takım Kırklarelispor başladı. İlk dakikalara baskılı bir oyun ile başlayan Kırklarelispor, maç süresince rakibi karşısında bu baskısını sürdürerek iyi bir oyun ortaya koydu. Kırklarelispor’un iki golü de ilk yarıda geldi. İlk gol 14. dakikada 20 sırt numaralı oyuncu Murat Baytaroğlu’ndan geldi. Golün gelişimi şu şekilde oldu; Bir korner vuruşu kazanan Kırklarelispor rakibinin savunmadaki boşluğundan yaralanan Murat Baytaroğlu’nun müthiş kafa şutu ile topu rakip takımın ağarında gördü. Murat Baytaroğlu kendisinin ve takımının ilk golün sevincini takım arkadaşları ve taraftarlar ile paylaştı. Dakikalar 39’u gösterdiğinde her maçta yapılan konfeti şov, şehitlerimizin anısına asker selamı şeklinde gerçekleşirken stadtaki tüm spor severler müthiş bir selam ve alkış desteklerinle bir kere daha terörü lanetleyip askere destek verdiler.
Kırklarelispor’un ikinci golü 45. dakikada 7 sırt numaralı oyuncu İshak Topçu’nun ayağından geldi. Karşılaşmanın ikinci yarısı 78. dakikasında süper ligden transfer Kırklarelili 17 numaralı İlkem Özkaynak taraftarların tezahüratları eşliğinde oyun girdi. Karşılaşmanın ikinci yarısında Kırklarelispor rakibine karşı baskılı oyununu sergiledi, fakat karşılaşma Kırklarelispor’un ilk yarıda attığı iki gol ile sona erdi.
Karşılaşmanın bitiminin ardından Kırklarelispor futbolcuları 6 haftadır bulamadıkları galibiyet sevincini taraftarlar ile paylaştı. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here