Kırklareli Emniyeti’nden 276 adet anlamlı bağış

20
Türk Polis Teşkilatı’nın 167. Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri kapsamında Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından personelden toplanan kitaplar Sevgi Dünyamız Kültür, Sanat ve Eğitim Derneği’ne bağışlandı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan bu anlamlı bağış için 12 Nisan 2012 Perşembe günü saat 15.00’te derneğin merkezinin bulunduğu Ahmet Cevdet Paşa Eğitim ve Kültür Merkezi’nde bir tören düzenlendi.
Düzenlenen törene;  Dernek Başkanı Kırklareli Vali Yardımcısı Taceddin Özeren, Kırklareli İl Emniyet Müdürü Mehmet Behzat Canbazoğlu, Emniyet Müdür Yardımcıları, emniyet personeli, Kırklareli Dernekler Müdürü İsa Memiç, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ömür Süzen ile öğrenciler katıldı.
* “Kitap bağışı yaparak çocuklarımızın yararlanmasını sağlayın”
Törende konuşan Kırklareli İl Emniyet Müdürü Mehmet Behzat Canbazoğlu şunları kaydetti:
“Sevgi Dünyamız Kültür, Sanat ve Eğitim Derneği’nin Başkanı Vali Yardımcımız Taceddin Özeren hedeflerinin çok büyük olduğunu söyledi. Bu hedeflerini açıklarken, gerçekleşme noktasında teşkilat olarak ne yapabiliriz diye aklımızdan geçirirken 10 Nisan Polis Haftası’nı fırsat olarak gördük. Tebrigata gelen İlçe Müdürü ve Şube Müdürü arkadaşlarımıza bize çiçek yerine kitap getirin dedik. Onlarda bizi kırmadılar. Şu anda burada Dünya ve Türk Klasikleri’nden Roman ve Denemelerin bulunduğu 276 kitabı derneğimize bağışlama için burada toplanmış bulunuyoruz. Amacımız sadece Polis Teşkilatı’nın değil, diğer kamu kuruluşlarının Sivil Toplum Örgütleri’nin bu tür sosyal faaliyet içerisinde bulunan derneklere yardımcı olmasına örnek olmaktır. Bu tür dernekler ancak bu tarz yardımlarla ayakta durabilir. Hedeflerini ancak bu şekilde gerçekleştirebilir. Aynı zaman da vatandaşlara da seslenmek istiyorum. Evlerinin raflarında kenarda duran kitapları varsa buraya bağış yaparak birçok çocuğun gencin yararlanmasına sebep olacaklardır. Dolayısıyla bu kitapları takdim ederek, diğer kuruluşlara da örnek olmasını temenni ediyorum.” 
* “Yapılan bu anlamlı bağış herkese örnek olsun”
Sevgi Dünyamız Kültür, Sanat ve Eğitim Derneği’nin Başkanı Kırklareli Vali Yardımcısı Taceddin Özeren’de Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan bu anlamlı bağışın diğer kuruluşlara ve vatandaşlara da örnek teşkil etmesi temennisinde bulunarak yaptığı konuşmasında şunları kaydetti:
“Emniyet Müdürümüze ve teşkilatına bu faaliyetlerinden dolayı teşekkür ediyorum.Sayın müdürümüzün ve teşkilatımızın bu faaliyetini farklı yönden değerlendirmek istiyorum. Bu bağışla Emniyet Teşkilatı’nın kabuk değiştirdiğinin göstergesidir. Daha yakın bir zamana kadar Üniformalı insandan halkımız çekinir uzak dururdu. Zaman ilerledikçe asker, polis, zabıta gibi üniformalı kamu görevlileri kendisinden korkulan ürkülen, kaçınılan insanlar değil, sevilen sığınılan birim olma yönünde çok büyük mesafeler kat etmişlerdir. Arktık polis denince tatlı dil, güler yüz, sahip çıkan, el uzatan, yol gösteren, toplumun dertleriyle dertlenen, sevincini paylaşan görevliler aklımıza geliyor. Bu anlamda Polis Haftası’nda polislerimizin böyle anlamlı hediye’de bulunmaları bizim için çok manidar. Kitap demek uzun vadede suçla mücadele demektir. Ne kadar çok okursak, ne kadar bilgi birikimine sahip olursak, aydınlanırsak., suç oranı o kadar azalır. İnsanları suçtan, suçluluktan korumuş kollamış olacağız. Bir yerde jest yaparken uzun vadede İlimizin Emniyetine asayişine yatırım yapılıyor. Bu dernekte her türlü kitaba kaynağa ihtiyacımız var. Dernek olarak istiyoruz ki burası büyük bir kütüphane ve araştırma merkezi haline gelsin. Genelde kütüphanelerde güncel kitapları bulma sıkıntısı çekiliyor. Mevcut kitaplar eskimiş deforme olmuş birşekile geliyor. İnsanlar kitapları eline aldığı zaman kitap sevimli gelmiyor. Bizler istiyoruzki burada sevimli yeni, güncel cıvıl cıvıl kitaplar bulunsun bu manada çok ihtiyaç var. Sayın Mürdümüz ve teşkilatımızın halka yönelik olan bu anlamlı bağışlarından dolayı dernek adına teşekkür ve tebriklerimi sunuyorum.”
Yapılan konuşmaların ardından Kırklareli İl Emniyet Müdürü Mehmet Behzat Canbazoğlu’na Sevgi Dünyamız Kültür, Sanat ve Eğitim Derneği’nin Başkanı Kırklareli Vali Yardımcısı Taceddin Özeren tarafından yapılan bağışın makbuzu kesilerek verildi. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.