Kent Konseyi’nden Muhteşem Konser

0
* “Balkan Türküleri Korosu ve Halk Oyunları Gösterisi” izleyenleri mest etti. Konser sonunda sahneye gelerek koro şefi Reha Doğruöz ve koroya çiçek veren Kesimoğlu; “Bu performanstan sonra söylenecek kelime bulmakta zorlanıyorum. Bu gecede emeği olan bütün dostlarıma teşekkür ediyorum” dedi. 
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediyesi Kültür Etkinlikleri kapsamında Kent Konseyi bünyesinde kurulan Türk Halk Müziği Korosu tarafından hazırlanan “Balkan Türküleri Korosu ve Halk Oyunları Gösterisi” izleyenlere keyifli saatler yaşattı. 
Kent Konseyi Türk Halk Müziği Korosu’nun yaklaşık 3 aylık koro çalışması sonrası ortaya çıkan konser, 17 Nisan 2015 Cuma akşamı saat 20.30’da Rektörlük Kültür Merkezi’nde sahnelendi. Geceye; Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Belediye Başkan Yardımcıları Fettah Aygün, Mehmet Gider, Tahsin Gençay ve yaklaşık 450 kişi katıldı. Şefliğini Reha Doğruöz’ün üstlendiği koro söylediği birbirinden güzel eserlerle izleyenlerden büyük alkış aldı. Koro tarafından “Rodop Dağları”, “Sarı Gülüm Var Benim”, “Makedonlu”, “Maya Dağdan Kalkan Kazlar” gibi türkülerin yanı sıra Solo Şarkılar ve Halk Oyunları Gösterisi sergilendi. Türk Halk Müziği Korosu, yaklaşık 2 saat süren konserin ardından izleyenler tarafından ayakta alkışlandı. Gecede bir konuşma yapan Kent Konseyi Başkanı Seyfi Meriç, Türk Halk Müziği Korosu ekibine gösterdikleri performanstan dolayı teşekkür etti. Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu ve Kırklareli Belediyesi’ne geceye verdikleri desteklerden dolayı teşekkür eden Meriç konuşmasını tamamladı.
* “Söylenecek kelime bulamıyorum”
Konser sonunda sahneye gelerek koro şefi Reha Doğruöz ve koroya çiçek veren Kesimoğlu, ayrıca güzel bir jeste de imzasını attı. Sahneye başına taktığı kasket ve boynuna bağladığı yağlık diye bilinen mendille çıkan Kesimoğlu, Koro’dan ve izleyenlerden büyük alkış aldı.
Koro’nun sergilediği performanstan övgü ile söz eden Kesimoğlu; “Bu performanstan sonra söylenecek kelime bulmakta zorlanıyorum. Bu gecede emeği olan bütün dostlarıma teşekkür ediyorum. Tarihimize, geçmişimize sahip çıkarak onların bu gece geleceğe taşındığını gördük. Alkışın en büyüğü, teşekkürün en büyüğünü de siz değerli misafirlerimize etmek istiyorum. Bu gece bizleri yalnız bırakmayarak, buraya gelerek bizlere gösterdiğiniz ilgiden dolayı hepinize sevgilerimi sunuyorum’’ diye konuştu.
Türk Halk Müziği Korosu tarafından hazırlanan gecede en dikkat çeken unsurlardan biri de dekor oldu. Sahnede yer alan dekor, hazırlanış bakımından izleyenleri geçmişe götürdü. (kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here