Kasım ayında Trafik Canavarı’na 4 kişiyi kurban verdik

13
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından Kasım ayı
içerisinde yapılan denetimlerde kusurlu bulunan bin 705 araca toplam 288
bin TL para cezası kesildiği, kazalarda 4 kişinin hayatını kaybettiği
belirtilerek şunlar kaydedildi:

HABER MERKEZİ

“Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Valiliğimizin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik ekipleri tarafından 2010 yılı Kasım ayı içerisinde toplam 9163 araç kontrol edilmiş olup, bunlardan kusurlu bulunan 1705 araca 288 bin 328,00 TL para cezası tatbik edilmiştir.
Kasım ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı 38 sürücü Mahkemeye sevk edilmiş, 279 Araç trafikten men edilmiş, 67 sürücünün ehliyetine el konulmuştur.
Alınan tüm bu etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2010 yılı Kasım ayı içerisinde İlimiz sınırlarında toplam; 43 Maddi Hasarlı, 48 Yaralamalı, 3 Ölümlü olmak üzere toplam 94 Trafik Kazası meydana gelmiştir. Bu kazalarda toplam 380 bin 550 TL’lik maddi hasar oluşmuş, 92 vatandaşımız yaralanmıştır. Maalesef meydana gelen bu kazalarda 4 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir.
İlimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin korunmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirlerin arttırılarak, aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here