İpsala Ziraat Odası Hizmet Binası törenle açıldı

23
 İpsala Ziraat Odası’nın yeni hizmet binası törenle açıldı.

 
     Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Tunca törende yaptığı konuşmada, 1963 yılında kurulan İpsala Ziraat Odasının 48 yıl sonra kendi hizmet binasına kavuştuğunu söyledi.
     Hizmet binasının yapılması için ilk adımı 2008 yılında attıklarını ve akabinde temel atarak bu heyecanlı ve gurur verici yola çıktıklarını anlatan Tunca, ”İpsala çiftçisinin öz malı olan bu hizmet binamızı arsa dahil yaklaşık 260 bin liraya mal ettik. Odamıza gelen paraları son kuruşuna kadar çiftçilerimiz için harcama gayreti içerisinde olduk” dedi.
     Başkan Tunca, bundan sonraki hedeflerinin toprak tahlil laboratuvarı projesi olduğunu söyleyerek, hizmet binasının yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti. Konuşmanın ardından binanın yapılmasında hizmeti geçenlere plaket verildi.
     Daha sonra binanın açılışı İpsala Kaymakam Vekili ve Uzunköprü Kaymakamı Uğur Kolsuz, İpsala Belediye Başkanı Mehmet Karagöz, Ziraat Odası Yönetim kurulu Başkanı Yusuf Tunca ve Meclis Başkanı Osman Akbaş tarafından yapıldı.
     Törene, çevre ilçe Ziraat Odası başkanları, belde belediye başkanları, muhtarlar, kamu kurum ve kuruluşların yetkilileri, sivil toplum örgütleri temsilcileri ve çiftçiler katıldı.aa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here