İpsala Kaymakamı Gürbüz’den köylere inceleme gezisi

11

 

İpsala Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, ilçeye bağlı üç köyde incelemelerde bulundu.

Gürbüz, İlçe Jandarma Komutanı Baki Deniz, İlçe Tarım Müdürü Akif Şaban Gündüz, Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Hüseyin Solak ile birlikte önce Yapıldak Köyü’nde incelemelerde bulundu.
Köy Muhtarı Reyhan Çolaktan yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Gürbüz daha sonra Köylere Hizmet Götürme Birliği, Köy Muhtarlığı ve İşkur elemanlarınca yapılan işleri yerinde inceledi.
Gürbüz ve beraberindeki heyet daha sonra Kumdere Köyü’nde yapımı devam eden tuvalet inşaatında incelemelerde bulundu ve ardından da köy kahvesine geçerek köylülerle sohbet etti.
Aynı gün içinde Korucuk Köyü’de ziyaret eden Kaymakam Gürbüz, burada da köy muhtarı Mehmet Ün’den köyün sorunları hakkında bilgi aldı.
İpsala’da göreve başladığı günden beri tüm köyleri gezdiğini ancak Korucu köy’e, ilk defa geldiğini ifade eden Gürbüz, köy kahvesinde vatandaşlarla sohbet etti.
6 ay önce kurulan Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Müjdat Sevim, süt toplama işine girdiklerini, günde 104 ton süt topladıklarını, köyde 4-5 ailenin geçimini sütten sağladığını söyledi.
Köy muhtarı Mehmet Ün ise köyde meydana gelen su kesintilerinden yakındı. Kaymakam Mehmet Ali Gürbüz’de kısa bir süre önce Aliçopehlivan köyünün su meselesini çözdüklerini açıkladı.
Köyde hasır ve sepetçilik yapan ailenin olduğunu öğrenen Gürbüz, bu konuda bir proje çalışması yapılabileceğini kaydetti.
Köy camisi çevresi ve sağlık ocağı binasında incelemelerde bulunan Gürbüz, köy’de ekonomik durumu bozuk olan Necibe Durmaz’ı (80) ziyaret ederek yardım yapılacağını sözlerine ekledi. aa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here