“İnşallah Kırklareli’den yüzümüz AK çıkacağız”

16
İl Başkanı Tunç; “AK Parti’nin bütün aday adayları sıralamada olsun veya
olmasın, birinci veya on dördüncü, ne olursa olsun seçim arifesinde
sağda tam olarak çalışacak.”

HABER MERKEZİ
AK Parti Kırklareli Milletvekilli Aday Adayları AK Parti Kırklareli İl Başkanlığı’nın kendileri için düzenlediği sabah kahvaltısında bir araya geldiler.
28 Mart 2011 Pazartesi günü saat 09.30’da Sicilya Pizza’da düzenlenen kahvaltıya AK Parti Kırklareli İl Başkanı Emin Tunç, Merkez İlçe Başkanı Hamit Orakçı, Gençlik Kolları Başkanı Erbil Doğan, Lüleburgaz İlçe Başkanı Ahmet Yılmaz, Babaeski İlçe Başkanı Vehbi Tamerol, Kofçaz İlçe Başkanı Hüseyin Aktaş, Pehlivanköy İlçe Başkanı Mehmet Açıkel, Demirköy İlçe Başkanı Hayrullah Yalçınsoy, AK Parti Kırklareli Milletvekili Aday Adayları Turhan Altıntel, Şenol Gürşan, Yurdaer Ulus, Cengiz Bağdan, Şaban Erden, Şaziye Taş, Murat Bayraktaroğlu, Göksel Okumuş, Volkan Gök, Ceyhun Alkan ve Cem Duran ile bazı üyeler katıldı.
Hoş sohbetler içerisinde geçen kahvaltı sonrası bir açıklama yapan AK Parti Kırklareli İl Başkanı Emin Tunç, böylesinde güzel bir kahvaltı sofrasında aday adayları ve yönetimdeki diğer arkadaşlar ile bir arada olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu belirtti. AK Parti’nin aday adayı tespit sürecinde Kırklareli AK Parti olarak temayül yoklaması ve mülakat aşamalarını geçmiş bulunduklarını belirten İl Başkanı Tunç, bundan sonraki süreçte kamuoyu araştırmaları ve MKY değerlendirmeleri sonucu aday adaylarının sıralamalarının belli olacağını kaydetti.
AK Parti’nin bütün aday adayları sıralamada olsun veya olmasın, birinci veya on dördüncü, ne olursa olsun seçim arifesinde sağda tam olarak çalışacaklarını belirten Başkan Tunç şunları kaydetti;
“Önceki açıklamalarımda da bunu ifade etmiştim. Kırklareli’de kırmızıçizgiyi aşacağız. Bunu kamuoyundan aldığımız teveccühe dayanarak ifade ediyorum. Ben AK Parti’nin bu dönem Kırklareli’den iki milletvekili çıkaracağına inanıyorum. Biz bu anlamda gücümüzü aday adaylarımızdan alıyoruz. Aday adaylarımız daha öncede ifade edildiği gibi sıralamada olsun veya olmasın AK Parti’nin Kırklareli’deki başarısı için seçim süresince tam sağda çalışacaklarını bizzat bana söylediler. Bende kendilerine burada teşekkür ediyorum. Ben kendilerinden bu başarıyı bekliyorum. İnşallah Kırklareli’den yüzümüz ak çıkacak ve Başbakanımızın huzuruna Kırklareli’deki bu kırmızıçizgiyi kaldırıp ak çizgi olarak Ankara’ya gideceğiz. Bu vesile ile tüm aday adaylarımıza tekrar başarılar diliyorum. Tüm arkadaşlarımız ile birlik ve beraberlik içinde çalışacağımızı ifade ediyorum.”
İl Başkanı Tunç, konuşması sonunda AK Parti ilçe başkanlarına seslenerek; “Sıralama aşamasına kadar sağda yapacağımız çalışmalarda ilçe başkanlarından bir babanın oğullarına gösterdiği şefkat gibi çalışma yapmalarını istiyorum. Bu hassas bölgede tüm aday adaylarına eşit mesafede yaklaşılarak, kendilerinin isteklerini eşit bir şekilde değerlendirip yerine getirmelerini bekliyorum. Ben bu şekilde bir çalışma yapılacağı inancında olduğumu belirtmek istiyorum.” dedi.
AK Parti Kırklareli Milletvekili Aday Adaylarından Zeynep Banu Dalaman, Zafer Alanat ve Ali Yalçındağ mazeretleri nedeni ile düzenlenen kahvaltıya katılamadılar. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.