İnece Belediye Başkanı Yılmam, Bilgisayar Sertifikası’nı aldı

26
Kırklareli merkez ilçeye bağlı İnece Beldesi’nde Belediye Başkanı İlyas
Yılmam’ın girişimleri ile Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu
Müdürlüğü tarafından 26 Aralık 2010 tarihinde açılan ve 01 Mart 2011
Salı günü sona eren “Bilgisayar Operatörlüğü ve İşletmenliği Kursu”nun
Sertifika Töreni İnece İlköğretim Okulu’nda düzenlendi.

HABER MERKEZİ

03 Mart 2011 Perşembe günü saat 11.30’da düzenlenen törene; Kırklareli Milli Eğitim Müdür Vekili Resul Yeşilyurt, Milli Eğitim Şube Müdürü Halil Yücel, Kırklareli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdür Yardımcısı Ali Bekar, Okul Müdürü Naim Başkurt, Krus Öğretmeni Kadir Yeğit ve kursiyerler katıldı.
* “Halk Eğitim sizin yeriniz”
Kırklareli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdür Yardımcısı Ali Bekar, kurum olarak her zaman vatandaşların isteklerine cevap vermeye hazır olduklarını belirterek şunları kaydetti:
“İnece Belediye Başkanımız İlyas Yılmam ile İnece İlköğretim Okulu Müdürü Naim Başkurt’un bizlere yapmış oldukları müracaatlar üzerine açmış olduğumuz 160 saatlik Bilgisayar Operatörlüğü ve İşletmenliği Kursu’nun sonuna gelmiş bulunuyoruz.
Kursumuz 26 Aralık 2010 tarihinde başladı ve 01 Mart 2011 Salı günü sona erdi. Kadir Yeğit tarafından verilen kursumuza katılıp başarı ile tamamlayan kursiyerlerimize bugün düzenleyeceğimiz törenle sertifikalarını vereceğiz. Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü olarak 4 bin 200 çeşit kurs açıyoruz. Her türlü kurs müracaatınızda yeterli sayılar sağlanması durumunda istenilen kursu yine burada açabiliriz. Müdürlük olarak her zaman s izlere destek vermeye hazırız. Bilgisayar Sınıfları konusunda gerek donanımsal ve gerekse yazımsal olarak her türlü desteği veriyoruz. Halk Eğitim sizin yerinizdir. Aldığınız bu belgeler Türkiye’nin her yerinde geçerlidir. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı olduğu için Devlet Memurluğu için gireceğiniz sınavlarda da öncelikli olarak aranan belgelerdir.”
* “Türk kadınları evlerde mahkum edilmeye layık değildir”
Türk kadının evlerde mahkum ve hapsedilmeyi layık olmadığını belirten Kırklareli Milli Eğitim Müdür Vekili Resul Yeşilyurt şunları kaydetti:
“Bu kursun düzenlenmesinde büyük destekleri olan, sizlerle aynı mekanı paylaşarak kurs alan Belediye Başkanımız İlyas Yılmam’ı bu davranışından dolayı kutlamak isterim. İnşallah aldığınız bu belgeler çantalarınızda, evin bir köşesinde kalmaz. Bu belgelerin sizlere iş kapılarını açmasını ümit ediyorum.
Türk kadınları evlerde mahkum edilmeye, hapsedilmeye layık değildir. Mutlaka eşinin yanında Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi aile ekonomisinde, sosyal yaşantıda yer almalıdır ki yetiştireceği çocuklarına yön verebilsinler. Bilinçli bir anne, bilinçli bir baba, bilinçli bir aile, bilinçli bir çocuk demektir.”
* “Bu sertifika benim hayatımda bir eksiklikti”
İnece Belediye Başkanı İlyas Yılmam beldelerinde böyle bir kurusun açılmasından son derece memnun kaldıklarını belirterek şunları kaydetti:
“2 aylık bir süreç içerisinde geldiğimiz kursumuzun bugün sonuna geldik. Bu sertifika benim hayatımda bir eksiklikti. Bilgisayar konusunda ben gerideydim. Kadir Yeğit öğretmenim bu konuda bizlere çok yardımcı oldular. Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Halk Eğitim Merkezimizin üstün gayretleri ile bu kurs açıldı. Ben bu kursun içerisinde bir öğrenci olmaktan son derece mutlu oldum. Bizlere bu konuda yardım eden herkese çok teşekkür ediyorum.”
Yapılan konuşmaların ardından kursa katılan; İlyas Yılmam, Sevtap İpek, Davut Mert Başkurt, Nihal Akgüneş, Refik Sezgin, Begüm Esra Çalışkan, Tülün sözmen, Fatma Yılmam, Aykut Keskin, Hülya Bayer, Erhan Tokmak, Yakup Ertürk, Ebru Donat, Canan Karakay, Gürkan Demir, Tuğçe Nur Topçu, Çiğdem Keskin, Neval Akgüneş, Busenur  Bayer, Naim Başkurt, Yusuf Yavuz ve KMuazzez Tunç’a başta Milli Eğitim Müdür Vekili Resul Yeşilyurt olmak üzere katılımcılar tarafından Sertifikalarının verilmesi ile tören sona erdi. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here