Güzel havalarda pazarcı esnafına çare olamadı

73
Kırklareli merkez ilçede kurulan Cumartesi Pazarı’nda güzel havaya rağmen vatandaşlar ilgi göstermediler.

HABER MERKEZİ
Kırklareli merkez ilçede kurulan Cumartesi Pazarı’nda güzel havaya rağmen vatandaşlar ilgi göstermediler. Büyük sıkıntılar yaşayan pazarcılar bu haftada istedikleri satışı yapamadılar. Sabahın erken saatlerinde tezgahlarını açan pazarcılar havanın güzel olmasıyla birlikte vatandaşın pazara ilgisini fazla olacağını tahmin ettiklerini ancak beklenildiği kadar işlenin olmadığını belirttiler. Pazarcı esnafı havaların artık ısındığını önümüzdeki haftandan itibaren işlerinin açılacağını umut ettiklerini söylediler. Her yemeğin vazgeçilmezi olan Domates’in kilosu 5 Kuruş zamlanarak bu hafta Cumartesi Pazarı’nda kilosu 2 Lira’ya çıktı. Patlıcan’ın kilosu 4 Lira’ya, Çarliston Biber’in kilosu 4 Lira’ya, 1 kilo Salatalığın kilosu 3 Lira’ya, kabağın kilosu da 2 Lira’dan satıldı.
* Balık Çeşitleri azaldı
1 Mayıs 2014 Perşembe günü denizlerde başlayacak av yasağı ile birlikte balıkçıların limanlara yanaşmasıyla birlikte tezgâhlarda balık çeşitleri azaldı. Cumartesi Pazarı’nda tezgah açan balıkçılar çeşitlerin azalması ve havalarında ısınması ile birlikte vatandaşın balığı olan ilgisinin azaldığını ve artık bir iki hafta sonra pazarda balık tezgahını açmayacaklarını söylediler. Cumartesi Pazarı’nda 1 kilo Hamsi 5 Lira’dan satıldı.
* Çilek tezgâhlardaki yerini aldı
Kış ayından İlkbahara girmemizle birlikte yaz meyveleri de tezgâhlardaki yerlerini almaya başladı. Yaz meyvelerinden biri olan çilek bu hafta Cumartesi Pazarı’nda tezgahlardaki yerini aldı. Kilosu 6 Lira’ya satılan çileğe vatandaşların talebi bir hayli fazlaydı. (Kadir Sinici)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here