Geleneksel Çarşamba toplantılarına devam

3
CHP Kırklareli İl Başkanlığı’nın geleneksel Çarşamba günü toplantısının bu haftaki konu başlığı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılacağı “Tarım Miting”i idi.
HABER MERKEZİ
CHP Kırklareli İl Başkanlığı’nın geleneksel Çarşamba günü toplantısının bu haftaki konu başlığı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılacağı “Tarım Miting”i idi.
Toplantıya CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan, Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Gülay Tülüş,  CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin, CHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Şener Pekçeer, Kırklareli Başkan Aday Adayı Kadir Gökçe, Köy Muhtarları, Delegeler ve parti üyeleri katıldı.
Toplantıda sözü ilk önce Recep Zengin aldı. Zengin konuşmasında şunları kaydetti; ‘’İilk önce hepiniz hoş geldiniz. Hafta sonu çok önemli bir mitingimiz var Tarım ve Çiftçi Mitingi, bu konuda çalışmalarımız devam ediyor. Buna bağlı olarak Salı akşamı ilçe başkanlarımızla bir toplantı yaptık. Toplantıya 2 Milletvekilimizde katıldı. Hep birlikte neler yapabiliriz diye  değerlendirdik. Bazı kararlar aldık. Mitingimizin çok iyi geçeceğinizi düşünüyoruz. Ancak en büyük sorunumuz araç. Bu konuda ilçe başkanımız çalışıyor köylerdeki delegelerle temasa geçip köylere ona göre araba tutacağız. Kırklareli içinde şuan için 12 tane araç ayarlandı. Belediye Başkan Aday Adayı Kadir Gökçe’de bir araba sözü verdi. Bunla birlikte şuan için 13 araç oldu. Araçlarımız Cumartesi günü saat 11.30’da Dingiloğlu Park’ı önünden kalkacak. Miting’te 1 tane çiftçimiz bir konuşma yapacak. Bunun için şuan için 2 tane adayımız var. Miting için afişlerimizide asmaya başladık. 26 Eylül Perşembe (Bügün) saat 14.00’te partimizin Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin Kırklareli’ne gelecek. 
Daha  sonra  Kırklareli Milletvekili  Turgut Dibek bir konuşma yaptı. Dibek toplantıda şunları söyledi; ‘’Bilindiği gibi Cumartesi günü Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla Tarım Miting’imiz var. Miting bizim yoğunlaştığımız bir konu,  Aday Adaylığı ve Yerel Seçim süreci devam edecek ama biraz mola vermemiz gerekir. Bende Ankara’dan dün geldim hem Ankara’da yapılması gereken bazı işlerimiz vardı. Hem de Pazartesi günü bir TV Programı’na katıldım. Miting içinde Salı günü Kırklareli’ne geldim. Bir başka konu daha var ben bunu Meclise’de taşıdım. Bilindiği gibi Mayıs, Haziran aylarında gezi olayların başladığı süreçte Kırklareli halkı duyarlılığını sergilemiştir. Kırklareli’nde tam bir demokrasi şöleni oluştu. Vatandaşlarımız Dingiloğlu Parkı önünde buluştu bazen Anıt Park’a doğru yürüdüler. Bu konuda bir gelişme var. Bu süreçte Emniyet Kuvvetleri  bu katılanların resimlerini çekmişler. O resimlerdeki öğrenciler. Özellikle öğrencileri söylüyorum.  Resimleri geceleri ve gündüzleri farklı farklı kaydederek Cumhuriyet Savcılığı’na göndermişler. Cumhuriyet Savcılığı’da bizim çocuklarımızı öğrencilerimizi ifadeye çağırıyor. Bunu Meclis Gündemi’ne getirdim. Bunu İçişleri Bakanlığı’na sorduk  ve Ulusal Basını’nda da geniş yer bulacak." (Nihal Şensöz)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here