“Fransa ateşle oynuyor, bu yasa kendi elinde patlar”

11
Alperen Ocakları Edirne Şube Başkanı Alpaslan Cankaloğlu; “Fransa Ateşle Oynuyor” dedi.
HABER MERKEZİ
Fransa’da sözde Ermeni soykırımını inkâr edenlerin hapis ve para cezasına çarptırılmasının yasalaştırılması çalışmalarını şiddetle kınadıklarını söyleyen Alperen Ocakları Edirne Şube Başkanı Alpaslan Cankaloğlu, Avrupa Birliği (AB) ülkesi Fransa’da düşünce ve ifade, basın ve yayın özgürlüğünün kısıtlanacağını belirtti.
Cankaloğlu, yaptığı yazılı açıklamasında şunları kaydetti;
“Fransa her seçim öncesinde, Türklere ve Türkiye’ye yönelik karalama kampanyalarına, çirkin seçim yöntemlerine başvurmaktadır. Eğer, bu yasa tasarısı kabul edilirse, Türkiye Fransa ilişkileri büyük ölçüde zarar görecektir. Bu durum fikir ve düşünce hürriyetine büyük darbe vuracaktır. Bir AB ülkesi Fransa’da düşünce ve ifade, basın ve yayın özgürlüğü kısıtlanacaktır. En önemlisi, tarihçiler de Ermeni olayları hakkında özgür araştırma yapamayacaklar, araştırmalarını özgürce yayınlamayacaklar, özgürce konuşamayacaklar ve hiçbir zaman ‘soykırım olmamıştır’ diyemeyecekler; sadece tek taraflı araştırma yapmak ve konuşmak zorunda kalacaklardır. Ermeni olayları hakkında tarihçiler değil, sadece Fransa Meclisi tek söz sahibi konumuna getirilecektir. Fakat Türklere ve Türkiye’ye karşı soykırım ithamında bulunarak kin ve nefret duymak ve uyandırmak serbest olacaktır.
Türk milletini zan altında bırakmak isteyen zihniyet uşaklık yapmayı bırakıp kendi gerçeklerine bakmalıdır. Dünya Cezayir olaylarını unutmadı. Ülkesindeki etnik grupların sorunlarını çözmeden bir başka ülkenin tarihini yargılamaya kalkması Ermeni uşağı Fransa’nın haddi değildir. Tarihçi, siyasetçi ve sosyologlardan oluşan bir kurulun soykırım yapıldığı iddia edilen 1915 yılındaki olayları araştırmasını istiyoruz. Ermeniler tarafından katledilen 248 bin Müslüman ve ASALA tarafından şehit edilen dışişleri görevlilerinin durumu bütün dünyaya anlatılmalıdır. 
"Sözde Ermeni Soykırımı" yalanının son zamanlarda ülkemizde de çeşitli konferanslar ve girişimlerle dış destekli olarak dayatılmakta olduğunu herkesin farkına varması gerekmektedir. Konunun bazı AB üyesi ülkelerce nerelere kadar götürülmek istendiği ortaya çıkmıştır. 
Türküye Cumhuriyeti’nin tarihi, geçmişi ve değerleri ile gerçek dışı senaryolarla oynamaya kalkmasınlar. Böyle bir yalan ve iftirayı "İnkâr Yasası" ile akıldışı bir mecraya sürüklemek isteyen Fransa’nın  "düşünce özgürlüğü" bakımından nereden nereye geldiğini üzülerek görmekteyiz. Fransa ateşle oynuyor, bu yasa kendi elinde patlar.” (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here