Fiyatlar cazip, ilgi az

8
Kırklareli’de Çarşamba günü kurulan ve Trakya’nın en büyük pazarlarından biri olan Çarşamba Pazarı bu hafta durgun geçti. Sungurbey Caddesi üzerinde kurulan pazarda bu hafta ……….
HABER MERKEZİ
Kırklareli’de Çarşamba günü kurulan ve Trakya’nın en büyük pazarlarından biri olan Çarşamba Pazarı bu hafta durgun geçti. Sungurbey Caddesi üzerinde kurulan pazarda bu hafta pazarın fazla pahalı olmamasına rağmen bu hafta durgun geçti. Geçtiğimiz haftalarda 1 kilosu 4-5 liraya satılan domates bu hafta 2 liraya kadar düştü. Geçtiğimiz haftalarda 5 liraya kadar çıkan salatalık ise 3 liraya kadar düştü. Patlıcan ve dolmalık biberler 2 lira ile 3 lira arasında tezgâhlardaki yerini aldı. Meyvelerden en çok ilgiyi mandalina görürken, elmanın fiyatları ise 3 liraya kadar çıktı.
* Balık fiyatlarında düşüş vardı 
Kurban bayramı öncesi yüksek olan balık fiyatlarında düşüş vardı. Geçtiğimiz haftalarda 7 lira ile 10 lira arasında satılan 1 kilo hamsi bu hafta Çarşamba pazarında 5 liraya düştü.  1 kilo Karadeniz uskumrusu 8 liraya, istavrit 7 liraya, sardunya 4 liraya ve ada palamudu ise tanesi 5 liraya satıldı.
* Tatlılık Kabağa ilgi büyüktü
Çarşamba pazarında tatlılık kabağa ilgi büyüktü. Hafif bir tatlı olmasından ve uygun fiyata gelen tatlılık kabağa pazara gelen vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Çarşamba pazarında yaklaşık 10 seneden beri tezgâh açan Murat Kısa, vatandaşların bu ilgisinden çok memnun olduğunu söyledi. 
Ali Kısa şunları kaydetti: “Yaklaşık 10 yıldır Çarşamba ve Cumartesi Pazarları’nda tezgâh açıyorum.  Ürünlerim kendi mahsulüm ve Asibeyli Köyünde yetiştiriyorum. Bu hafta vatandaşlar tatlılık kabağa ilgisi büyüktü. Ben sadece malı satmıyorum, en güzel kabak tatlısı nasıl olur onu da anlatıyorum vatandaşlarımıza ve bu satışlarımı daha da artırıyor. En iyi kapak tatlısının püf noktasında biride, kabak geceden şekere basmak, daha sonra ise kabak’ın saldığı su ile pişirmek daha sonra isteğe göre üzerine başka bir şey ilave edilip yenilebilinir.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here