Fırtına ve şiddetli yağmur hayatı olumsuz etkiledi

32
* Meteoroloji Genel Müdürlüğün önceki gün yaptığı fırtına ve kuvvetli yağmur uyarısı Kırklareli’de öğleden sonra etkili oldu. Yaklaşık yarım saat süren fırtına ve kuvvetli yağmur çatıları söktü, ağaçları yerinden söktü.
 
HABER MERKEZİ
Dün öğle saatlerinden itibaren aniden bastıran kuvvetli yağmur ve fırtına Kırklareli’de etkili oldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı fırtına ve kuvvetli yağmur öğleden sonra etkisini gösterdi. Aniden başlayan fırtınayla birlikte ağaçların dalları koparken bazı mahalledeki evlerin çatıları uçtu. Fırtınayla birlikte Kırklareli şehir merkezindeki sokak ve caddeler çöplerle kaplanırken Kırklareli Belediye Ekipleri fırtına ve yağmurun etkisini kaybetmesiyle sokak ve caddeleri temizlediler.
Fırtınanın yanı sıra şiddetli yağan yağmurla birlikte Kırklareli Merkez Karakaş Mahallesi, Karacaibrahim Mahallesi, Bademlik Mahallesi, İstasyon Mahallesi, Yayla Mahallesi ve Pınar Mahalleleri’nde bazı caddeler ve sokaklarda oluşan su birikintileri nedeniyle trafikte aksamalar meydana geldi.
Kırklareli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü Ekipleri, cadde ve sokaklarda bulunan rögar kapaklarını kaldırarak suyun tahliye edilmesini sağladı. Kırklareli Belediye ekipleri gelen her türlü ihbarı anında müdahale ederek vatandaşların zor anlar yaşamasını önledi.   
* Yağmur 2 gün ara verdikten sonra tekrar etkili olacak 
Kırklareli’de dün etkili olan fırtına ve kuvvetli yağmurların ardından Kırklareli’de bugün yağış beklenmiyor. 2 gün ara verecek olan sağanak yağışlar Cuma gününden itibaren tekrar başlayacak. Kırklareli’de bugün parçalı bulutlu bir hava beklenirken en yüksek sıcaklık 22 derece olması bekleniyor. 25 Eylül Perşembe günüde parçalı bulutlu bir havanın olacağı Kırklareli’de en yüksek sıcaklık 23 derece olması bekleniyor. 26 Eylül Cuma günü başlayacak yağmurlarla birlikte hava sıcaklığında düşüş başlayacak. 27 Eylül Cumartesi Günüde yağmurun beklendiği Kırklareli’de hava sıcaklığı da 16 dereceye kadar düşecek. Haftanın son günü olan Pazar günüde yine yağışlı olması beklenen Kırklareli’de hava sıcaklığı 5 derece artarak 21 derece olması bekleniyor. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here