Fen-Edebiyat Fakültesi Toplumsal Araştırmalar Kulübü Seminer düzenledi

36
Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji ve Tarih Bölümü Öğretim Üyeleri Toplumsal Araştırma Kulübü Seminer düzenledi. Seminer 16 Aralık 2014 Salı günü saat 14.00’da Kırklareli Üniversitesi Kayalı Kampüsü Fen-Edebiyat Fakültesi Salonu’nda gerçekleştirildi. 
HABER MERKEZİ
Seminere Gaziantep Üniversitesi Eski Çağ Anabilim dalı Başkanı Doç. Dr. Abdurrahman Uzunaslan konuşmacı olarak katıldı. Uzunaslan “Yunan ve Roma Dünyasında Yaşanan Sosyal Rant” konulu konferans verdi.
Doç. Dr. Uzunaslan; “Günümüzde her yerde Sosyal Rant yaşanmakta her meslek dalında sosyal rant sağlanıyor. Akedemik olarak baktığımızda biz Öğretmenler dahil hepimiz sosyal rant çarkındayız” dedi.
Semineri düzenleyen Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji ve Tarih Bölümü Öğretim Üyeleri ve öğrencilerinden oluşan Toplumsal Araştırmalar Kulübü Akademik Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Ayşe Alican Şen Seminer öncesi yaptığı açıklamada;
“Toplumsal araştırmalar Kulübü’ 2013-2014 Öğretim yılında kurulmuştur Kulübümüzün amacı öğrencilerimiz ve akademik üyelerimizin üniversitelerin diğer birimleri ile iç içe çalışması ve  diğer bölümlerin yada üniversitelerin çalışmalarında yardımcı olmak ve insanlar arsındaki diyalogları pekiştirmek ve bölüm öğrencilerinin akademik ve sosyal nitelikli ilişkiler kurulabilmesine zemin hazırlamak. Kulüp üyeleri arasında yardımlaşma, paylaşma ve dayanışma gibi kavramların gelişmesine yardımcı olmaktır.  Bu kulüpte bulunan akademik kadroya ve öğrencilere teşekkür ediyorum. Bu Semineri düzenlememizde emeği geçen Bölüm Başkanımız Doç. Dr. Bülent Şen, Tarih Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Faruk Doğan ve kulübün diğer üyelerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.
Seminer öğrencilerin konuşmacı Doç. Dr. Abdurrahman Uzunaslan’a soruları ile devam etti. Soru-cevap kısmından sonra seminer sona erdi. (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here