”Enez İpsala kara yolunun 2010 yılında yapılacak olmasından dolayı çok mutluyuz”

25
İpsala Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, İpsala’nın bir numaralı gündem maddesi olan Enez – İpsala Kara yolunun yapımının 2010 yılında yapılacak olmasından memnunluk duyduklarını bildirdi.


Gürbüz, İpsala Ticaret Borsası Salonunda AK Parti Edirne Milletvekili Prof. Dr. Necdet Budak’ın da katıldığı toplantıda İpsala’da göreve başladığından beri Enez -İpsala kara yolunun gündemde olduğunu belirtti.
AK Parti Edirne Milletvekili Prof. Dr. Necdet Budak’ın önderlik yaptığını, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın kendilerini olumlu karşıladığını ifade eden Gürbüz, ”Enez – İpsala heyetlerinin katılımı ile bu yolu 2010 yılında yapılacağı müjdesini aldık. Çok mutluyuz” dedi.
Gürbüz, bu yolun yapımı için gayret gösteren başta Necdet Budak olmak tüm sivil toplum örgütlerine teşekkür etti.
    
-BİRLİK VE BERABERLİK BAŞARIYI GETİRİR-
AK Parti Edirne Milletvekili Prof. Dr. Necdet Budak da Ankara’dan yeni geldiğini ve İpsala’daki birlik ve beraberlik ruhunun kendisini mutlu ettiğini söyledi.
Kendisinin İpsala’ya özel önem verdiğini, çözülecek sorunların hazırlanacak projelerle çözüleceğini kaydeden Budak, şunları kaydetti:
”Hangi görüş ve düşüncelere sahip olursak olalım. Ortak paydamız bu topraklara hizmet etmek olmalıdır. Bakınız duvarlarda çeşitli savaş resimleri var. Bu topraklar kolay kazanılmadı. Onun için projeler hazırlamak suretiyle sorunları çözeceğiz ve bu topraklara hizmet edeceğiz. Siyasetin amacı hizmet olmalıdır. Ben Başbakana (Hamzadere olmazsa siyaset yapmamın bir anlamı yok) dedim.
Bu birlikteliğin hizmet anlamında sürmesi lazım. Ortak paydalarda buluştuğumuz zaman hizmet kendiliğinden gelecektir. Herkes taşın altına elini koymalı.”
İpsala Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Girgin de Hamzadere barajının bitmesi, Korucuköy ve Çakmak barajlarının tamamlanması ile bölgenin güçleneceğini ifade etti.
Enez – İpsala kara yolunun yapılması ile geliş gidiş potansiyelinde artış olacağını vurgulayan Girgin, ”Ankara’da özlenen bir tabloyu gerçekleştirdik. Toplantının yankıları Marmara bölgesinde devam ediyor. Bu özlenen tablonun sürmesinden yanayız” dedi.
İpsala Belediye Başkanı Mehmet Karagöz de İpsala’nın sorunlarının çözümü için gerçekleştirilen Ankara ziyaretinden çıkan sonuç nedeniyle başta Milletvekili Budak olmak üzere tüm sivil toplum örgütlerine teşekkür etti. aa

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here