EDİTÖR’den

16
CHP’de deprem 
2009 Seçimleri’nde %47.58, 2011 Seçimleri’nde %52.53 oy alarak Kırklareli’de rekor bir oy oranına yükselen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP),  30 Mart 2014 Seçimleri Aday Belirlemeleri’nde Genel Merkez, İl Yönetimi, Milletvekilleri, Aday Adayları ve üyeler arasında yaşanan gerginlikten sonra, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’nin Aday Adayı olan isimlerin yerine Milletvekili Mehmet Kesimoğlu’nu aday göstermesi büyük tepkilere neden olmuş ve son seçimde CHP’nin Kesimoğlu ile oy oranı %37.88’e düşmüştü. Bu seçimde CHP ile AK Parti arasında 1277 oyluk bir farkı oluşmuştu. Bir önceki seçime bakıldığında CHP ile AK Parti arasında ki oy farkı ise 5 bin 518’di.
Bu veriler CHP’de işlerin ters gittiğini, CHP Genel Merkezi’nin İl Başkanlığı’nı ve üyelerini ciddiye almayınca Kırklareli’de erimeye başladığının açık göstergesi oldu bizce.
Şimdi de 2015 Genel seçimleri öncesi CHP’de yeni bir depremin arçıları kendini gösterdi. CHP’nin geleneksel Çarşamba Toplantısı’nda istifa gerginliği yaşandı. Söylentilere göre aralarında CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin’in de bulunduğu 15 kişi CHP Kırklareli Yönetim Kurulu’ndan istifa etti. İstifalar nedeniyle gergin başlayan toplantıyı istifa etmeyen CHP İl yöneticileri yönetti. 16 Aralık Çarşamba günü Merkez İlçe Yönetimi’nden 8 kişinin istifasını vermesi İlçe yönetiminin düştüğüne kesinlik kazandırırken 17 Aralık’ta Tuncay Gökçe’nin yaptığı açıklamada İl Yönetimi’nden de 15 kişinin istifa ettiğini söylemesi İl Yönetimi’nin de düştüğü nü gösterdi.  
Tuncay Gökçe’nin yaptığı açıklamaya göre istifa eden 15 İl Yönetim Kurulu Üyeleri şunlar; Recep Zengin, Elif Karaçam Güne, Özge Düzen, Aysun Vardar, Ayfer Sevil, Gökçe Kanal, Tuncay Şenol, Mesut Keskin, İzzet Kaymaz, Şavaş Kahveci, Ekrem Eker, Türkan Alpagut, Yasemin Ertaş, Yüksel İbrikçi ve Zafer Şirin’indir. 
Bu açıklamalar üzerine CHP İl Başkanı Recep Zengin’e telefondan ulaştık. Zengin Ankara’da olduğunu belirterek; “Ben şu an itibari ile istifa etmedim.  Ankara’dayım. Az sonra CHP Genel Merkez yöneticileri ile görüşeceğim.  En geç 2 saat sonra size dönüş yapıp ayrıntılı bilgi vereceğim” dedi. 
Başkan Zengin 2 saat sonra dönmedi. Yaptığımız aramalarda da telefonu kapsamı alanı dışında olduğu için kendisiyle görüşemedik.  Umuyoruz ki toplantı uzadı ve Başkan bize dönemedi.  Yazımı Gazetemiz yayına girdiği saatlerde kaleme aldığımız için CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin ile görüşmeyi mecburen bugüne bıraktım. Kendisiyle yarın görüme imkânı bulursam ayrıntıları siz değerli okuyucularımızla sıcağı sıcağına paylaşacağım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here