Edirne Sosyal Yardımlaşmaya Sosyal Market

9
Edirne Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, modern binasına kavuştu. Vakfın yeni binasını tanıtan Edirne Valisi Hasan Duruer; “Devlet olarak, yetimlerin, yaşlıların, yoksulların…….
HABER MERKEZİ
Edirne Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, modern binasına kavuştu. Vakfın yeni binasını tanıtan Edirne Valisi Hasan Duruer; “Devlet olarak, yetimlerin, yaşlıların, yoksulların her zaman yanındayız. Onlara daha iyi hizmet etmek için çalışacağız” dedi.
Vakıfta açılan Sosyal Market ise, en çok dikkat çeken yenilik oldu. Bir giyim mağazasının sponsor olduğu sosyal markette ihtiyaç sahipleri gelerek, istedikleri kıyafeti alabilecek.
Edirne Valiliği’ne bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı,  yeni binasına taşındı. Yusuf hoca İlköğretim Okulu’nun arkasında bulunan ve daha önce ders araçlarının deposu olarak kullanılan bina, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na tahsis edildi.  Vakıf son derece modern bir binaya kavuşurken, bir giyim mağazasının sponsor olduğu sosyal market dikkat çekti.  İhtiyaç sahipleri sosyal markete gelerek, istedikleri kıyafeti alabilecek. Sosyal markette ayrıca soyunma kabinleri de bulunuyor.
Edirne Valisi Hasan Duruer ise, Sosyal Yardımlaşma Vakfı’nın yeni binasını kamuoyuna tanıtmak için basınla bir araya geldi. Vakfın, daha önce Valiliğin Bahçesi’nde bulunan tarihi binada hizmet vermeye çalıştığını belirten Vali Duruer; “Yaşlılar ve özürlüler için uygun bir bina değildi.  Dış Ülkeler Akraba Toplulukları’na verdik. Bayramdan sonra faaliyete geçtik. Daha önce ders araçları olarak kullanılan bu yer, Milli Eğitimin yeni taşındığı binasına alındı. Sosyal Yardımlaşma Fon Sekreterliğinden aldığımız 260 bin lirayla buranın tefriş ve tanzimi yapıldı.  Edirne’ye yakışır bir hale geldiğini düşünüyoruz. Çok uzun yıllar Edirne’ ye hizmet edecek. Devlet olarak, yetimlerin,  yaşlıların, yoksulların her zaman yanındayız. Onlara daha iyi hizmet etmek için çalışacağız” dedi.
Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü İcran Balı, kendilerine tahsis edilen binanın tadilatı ve demirbaşı için 261 bin TL harcandığını söyledi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here