Bulgaristanlı öğrenciler Kofçaz’da misafir edildi

24
Kırklareli’nin Kofçaz ilçesinde “İki Farklı Uygulama-Ortak Bir Amaç Projesi” kapsamında Bulgaristanlı Öğrenciler misafir edildi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Kofçaz Belediyesi ile Bulgaristan’ın Balyarovo Belediyesi arasında “İki Farklı Uygulama-Ortak Bir Amaç Projesi” Kofçaz’da uygulandı. 
Proje etkinliklerine; Kofçaz Kaymakamı Enver Özderin, Kofçaz Belediye Başkanı Nuri Çalışkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cahit Akın, İlköğretim Okul Müdürü Hasan Hüseyin Erdem, Proje Koordinatörü Begüm Öğüttüren Güvenç, Teknik Sekreter Murat Balta, Bulgaristan’dan Proje Lideri Sofia Kristovo Mineva, Proje Koordinatörü Maria Marinovo, Sekreter Nina Terzieva katıldı.
Kofçaz İlçe Milli Eğitim Müdürü Cahit Akın yaptığı konuşmasında; “Kofçaz Merkez İlköğretim Okulu ve Bolyarovo Eğitim Kurumu arasında yeni öğretim teknikleri başta olmak üzere belediyeler ve okul öğrencileri “dostlukları” nı arttıran faaliyetler yapılmıştır” dedi.
Kofçaz Belediye Başkanı Nuri Çalışkan açıklamasında; “Bulgaristan’dan gelen öğrenci ve öğretmenlerimizi ilçemizde misafir etmekten onur duyacağız. Bu projeler bizleri her zaman yakınlaştırmakta ve güzel dostluklar kurmamıza vesile olmaktadır” dedi.
Kofçaz Kaymakamı Enver Özderin yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Avrupa Birliği sınır ötesi iş birliği projeleri kapsamında Kofçaz Belediyesi ile Bulgaristan’ın Bolyarovo  Belediyesi arasında sürdürülmekte olan “İki Farklı Uygulama-Ortak Tek Amaç” başlıklı proje kapsamında 28 Kasım-02 Aralık 2011 tarihlerinde ilçemiz öğretmen ve öğrencilerinden oluşan 29 kişilik grup Bolyarovo  ilçesinde Dr. P. Beron İlköğretim Okulu’nda 5 gün süreyle  Bulgaristan’daki İlköğretim uygulamalarını  incelemiştir. Bu çalışmanın Türkiye ayağı 19-23 Aralık 2011 tarihlerinde yapılmış. Bolyarovo  Dr. P. Beron  İlköğretim Okulu’ndan  20 öğrenci 10 öğretmenden oluşan grup ülkemizdeki  İlköğretim sistemini incelemiş uygulamaları olarak  derslere katılımları sağlanmış, ilimizin ve ilçemizin tarihi, doğası gelenek ve görenekleri tanıtılmıştır.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.