“Bu yıl Festival yapmayacağız”

2
Kırklareli’nin Vize Belediye Başkanı Sedat Balkı, bu sene festival yapılmayacağını açıkladı. 
HABER MERKEZİ 
Kırklareli’nin Vize Belediye Başkanı Sedat Balkı, bu sene festival yapılmayacağını açıkladı. Sokaklarımızı tozdan ve çamurdan kurtarmadan festival yapmayı düşünmediklerini ifade eden Balkı şunları kaydetti;
“Festival konusunda yaptığım detaylı bir mali hesaplama neticesinde festival belediyemizin kasasından 200-250 bin lira gibi bir harcama yapmamızı gerektiriyor. Sizler de takdir edersiniz ki belediyemiz tarafından şuan itibariyle yürütülmekte olan çeşitli Altyapı ve Üstyapı Yatırımları bulunmaktadır. Bunlar sizlerin de bildiği gibi Karpuzkaldıran Ana Kaynağı Rehabilitasyonu, Su Deposu Yapımı ve Komple Su Şebekesi Döşenmesi, Kanalizasyon Şebekesi Döşenmesi, Arıtma Tesisi Yapılması, Otel ve Kültür Merkezi İnşaatı, Mezbaha Binamızın Modernizasyon İnşaatı yapım işleridir. Bu büyük yatırımlar belediyemizin bütçesine ciddi anlamda yük getirmektedir. Takdir edersiniz ki işler sadece bu saydığım büyük alt ve üst yapı yatırımları ile bitmiyor. Bunun yanında bu önemli ve gerekli altyapı yatırımları yapılırken, yollarımız da büyük ölçüde bozulmalar oldu. Bu bozulan yolların da bakım ve onarımları gerçekten büyük mali yük gerektiriyor. Yollarımız böylesine bozuk ve toz deryasıyken, vatandaşlarım yazın evlerinde tozdan dolayı camlarını açamazken, bizim belediye olarak 200-250 bin liramızı festivale harcamamızı doğru bulmuyorum. 
Değerli hemşerilerim, biz festivali tamamen kaldırmıyoruz, sadece ara veriyoruz. Siz değerli hemşerilerimin de anlayışla karşılayacağını düşünerek, 10. Vize Tarih ve Kültür Festivali’ni alt yapı çalışmaları ve bozulmuş olan yollarımızda yapmamız gereken çok fazla çalışma olmasından dolayı ekonomik tasarruf ve bütçe disiplini için ve Bütçemize önemli bir yük ve ödeme zorluğu getireceği düşüncesi ve gelirlerimizi aşan kredili alt yapı ve üst yapı yatırımları nedeniyle yapmama kararı aldığımızı açıklıyor, sizlerden anlayış bekliyor, saygılarımı sunuyorum.” (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here