Bu hafta Çarşamba Pazarı Yüzleri güldürdü

29
*Kırklareli Merkez çarşamba pazarında bu hafta da hareketlilik vardı. Son Bir yılın en ucuz Patatesi bu hafta tezgâhlardaki yerini aldı. Hamsi normal fiyatına geri döndü. Sarımsak 15 Liraya kadar çıkarak Pazarın En pahalı satılan Ürünü oldu.
Kırklareli Merkezde Çarşamba Günleri Sungurbey Caddesinde Kurulan Halkın en çok Alış Veriş Yaptığı Çarşamba Pazarı Son Haftalarda Sonbahar bereketini yaşamaya devam ediyor. Meyveden sebzeye yerli ürünlerinde en çok tezgâhlardaki yerini aldığı Çarşamba pazarında hem esnafın hem de halkın Yüzü gülüyordu. 
Balık Ucuzladı
Pazarın En çok Uğrak yerlerinden Olan balık tezgâhları Geçen Hafta 8 Liradan satılan Hamsi, İstavrit Gibi Balıkların Bu hafta 5 Liraya düşmesi balıkçıları ve balık severleri mutlu etti. Geçen Hafta lodosun Kuvvetli esmesi ile 8 liradan satılan hamsi ve istavrit Bu hafta havaların sakin olması ile 5 liraya düştü. Balıkçılar; “ Balıkçılık Hava şartlarına göre her gün hatta her saat bile değişebilir geçen hafta rüzgarın kuvvetli olması ile 8 liraya çıktı bu hafta boyunca sakin hava sebebi ile de 5 liraya düştü haftaya ne olur hava şartları belirler onun için balık severlere bu hafta 5 liraya almalarını tavsiye ederiz.” 
Patateste, son Hafta’da yarı fiyat
Bir Yılı aşkın süredir Patatesin fiyatı, kilosu 3 Liraya kadar çıkması ile Halk patates alamaz duruma gelmişti. Son hafta çarşamba pazarında patatesin fiyatı 1 Liraya kadar düştü.  Pazarda en çok dikkat çeken ucuzlama patateste yaşandı. Halk patates tezgâhlarına yoğun ilgi gösterdi. Patates satıcıları Bundan sonra Patates fiyatının bu şekilde devam edeceğini belirtti. 
Pazarın en pahalıları!
Pazarın en Pahalı ürünlerinden biri Taze fasulye oldu Kilosu 5 Liraya kadar çıktı.  Sarımsak Fiyatları da uçtu 8 Liradan başlayan sarımsak tezgâhlarda 15 Liraya kadar çıktı. Sarımsak satıcıları; “ bu yıl hava şartları sebebi ile hiç sarımsak üretemedik yurt dışından sarımsak gelmeye başladı buda fiyatlara yansıdı kilosu 15 Liraya kadar çıkıyor ve daha da artmasını bekliyoruz.” Dedi  ( Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here