Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı’nın desteği ile 3 proje daha hayata geçti

10
Babaeski projeye doymuyor


HABER MERKEZİ
Trakya Kalkınma Ajansı 2012-2013 yılı Sosyo-Ekonomik Mali Destek Programı ve Küçük Ölçekli Altyapı Mali destek programı kapsamında 3 proje Kırklareli’nin Babaeski İlçesi merkezinde uygulanmaya başladı.
Babaeski Belediyesi tarafından teknik destek verilerek hazırlanan ve Babaeski Cumhuriyet İlkokulu tarafından uygulanacak “Okulumu Seviyorum” Projesi ile Babaeski Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından uygulanacak “Kadınlarımız Gelişiyor Geliştikçe Babaeski Kazanıyor” Projeleri’nin açılış toplantıları 15-16 Ağustos 2013 tarihlerinde gerçekleştirildi.
Babaeski Belediyesi tarafından İnteraktif Belediye Hizmetleri Projesi’ne ilişkin tanıtım ve bilgilendirme faaliyetlerinin de gerçekleştirildiği toplantılarda havaların sıcak olmasına rağmen yoğun bir katılım oldu.
“Okulumu Seviyorum” Projesi açılış toplantısına özellikle anaokuluna başlayacak olan ve Cumhuriyet İlkokulu’na çocuklarını kayıt yaptıracak olan aileler, okul müdürleri ve Babaeski Belediyesi çalışanları katıldı.
Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilen proje başlangıç toplantısına ise; Babaeski İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Çıldır, Babaeski İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Çakıcı, Babaeski Belediye Başkan Yardımcısı Basri Güleç, Kırklareli İl Genel Meclis Üyesi Hüseyin Taşkın, Mahalle Muhtarları, Babaeski Belediye Meclis Üyeleri, Babaeski Belediyesi çalışanları ve kursiyerler katıldı.
* Müdür Yarımkale; “Babaeski’ye Avrupa Standartları’nda 2 Sınıf kazandırdık”
Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Orhan Yarımkale proje açılış toplantısında; “Babaeski’ye Avrupa Standartları’nda iki adet Okul Öncesi Eğitim Sınıfı kazandırdık” diyerek proje hakkında şunları söyledi;
“Trakya Kalkınma Ajansına Babaeski Belediye Başkanlığı’nın teknik desteği ile Cumhuriyet İlkokulumuz adına Okul Öncesi Eğitim’de çocuklarımızın okula severek gelmelerini sağlayacak ve özel okullar bünyesinde bulunan Okul Öncesi Eğitim Sınıfları gibi 2 adet Okul Öncesi Eğitim Sınıfı kurulmasına yönelik bir proje teslim ettik. Projemiz Kalkınma Ajansımız tarafından kabul edildi ve 15 Temmuz 2013 tarihi itibarı ile uygulanmaya başlandı. Projemiz ile çocuklarımızın okul fobilerini ortadan kaldıracağız. Projemizin ana amacı çocuklarımızın okula ilk adım attıklarında yaşadıkları uyum sorunlarının azaltılmasıdır. Dev abaküslerde, dev harf setlerine, oyun evlerinden akıllı tabletlere kadar her türlü donanıma sahip, tüm tadilat çalışmaları tamamlanmış 2 adet okul öncesi eğitim sınıfımızı Eylül sonu sizlerin katılımları ile açacağız. Ben proje eşfinansmanında bizlere destek olan İl Özel İdaremize, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve bizleri hiçbir zaman kırmayan her konuda bizlerin yanında olan Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı’ya çok teşekkür ederim.”
* Müdür Oraltay; “Halkımızın gelişimine katkı sağlayacak çalışmalar yapıyoruz”
Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen “Kadınlarımız Gelişiyor Geliştikçe Babaeski Kazanıyor” Projesi açılış toplantısında ise Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ercan Oraltay; “Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü olarak vatandaşlarımızın gelişimlerine katkı sağlayacak çalışmalar yapmaktayız, projeler üretmekteyiz” diyerek şunları söyledi;
“Trakya Kalkınma Ajansımıza sunduğumuz ve ajans tarafından hibe almaya kazanan projemiz öncelikle ilçemize hayırlı, uğurlu olsun. Projemizin süresi 8 aydır. Proje kapsamında Halk Eğitim Müdürlüğümüz içerisinde yabancı dil öğrenimini kolaylaştıracak teknolojik altyapı ile donatılmış yabancı dil laboratuarı ve son sistem bilgisayarlarla donatılmış bilgisayar atölyesi kurulacak ve 40 bayanımız son donanım teknolojilerle donatılmış yabancı dil, bilgisayar laboratuarlarımızda eğitim görecektir. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü olarak projemizin hayata geçirilmesinde bizlere destek olan Kırklareli Valiliği’ne, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Babaeski Belediye Başkanlığı’na çok teşekkür ederiz.”
* Başkan Hacı;  “Tüm kurumlarımıza proje desteği veriyoruz”
Babaeski Belediye Başkan Yardımcısı Basri Güleç, Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı’nın şehir dışında olması nedeni ile katılamadığı toplantıda Belediye Başkanı Hacı’nın mesajını katılımcılara okudu. Başkan Hacı’nın katılımcılara hitaben gönderdiği mesaj şöyle;
“Sayın İlçe Emniyet Müdürüm, Sayın İlçe Milli Eğitim, Sayın Halk Eğitim Merkezi Müdürüm, değerli meclis üyesi arkadaşlarım, basınımızın çok değerli mensupları ve saygıdeğer misafirler şehir dışında olmam nedeni ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzün düzenlemiş olduğu bu güzel proje açılış organizasyonuna katılamadığımdan dolayı öncelikle sizlerden özür diler, Hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum. Babaeski Belediye Başkanlığı olarak tüm kurumlarımıza proje desteği vermekteyiz. Kurumlarımızın projelerde en çok sıkıntı duyduğu konuların başında proje hazırlama döngüsünü bilen personel sayısının oldukça düşük olması ve projeler için ödenmesi gereken eş finansman payını ödemede kurumlarımızın yeterli bütçelerinin olmamasıdır. Biz hep proje teknik desteği hem de eşfinansman paylarını da ödemekteyiz ve her zaman da ödemeye hazırız. Çünkü ilçemize yapılan her bir proje ilçemizin sosyo-ekonomik yönden kalkınmasına çok büyük katkı sağlamaktadır. 2013 yılı Trakya Kalkınma Ajansı hibe programlarından ilçemiz olarak 3 proje hibe almaya hak kazandı. Eylül Ayı’nda Sanayi Sitemizde kurulacak olan MOBESA Kamera Sistemi’ne ilişkin proje tanıtım toplantımızı da sizlerle birlikte gerçekleştireceğiz. 28 Ağustos’ta sizlerin kullanımına açtığımız İnteraktif Belediye Hizmetleri Projemizin geniş katılımla resmi açılışını gerçekleştireceğiz. Ben öncelikle bizlere proje hazırlamamız için başvuruda bulunan Halk Eğitim Merkezi Müdürümüze, Cumhuriyet İlkokulu Müdürümüze çok teşekkür ederim. Çünkü proje emek istemektedir. Proje zaman istemektedir. Ben inanıyorum ki bundan sonra da Babaeski olarak daha nice proje açılışlarını hep birlikte yapacağız ve ilçe olarak nice projelere imza atacağız.”
Her iki açılış toplantısı  Babaeski Belediye Başkanlığı İnteraktif Belediye Hizmetleri Proje Ekibi tarafından dağıtılan  İnteraktif Belediye Hizmetleri Bilgilendirme Broşürü, İnteraktif Belediye Hizmetleri Kulanım Kitapçığı, katılımcıların İnteraktif Belediye Hizmetleri hakkında bilgilendirilmesi, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce hazırlanan proje tanıtım slaytının izlenmesi, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Cumhuriyet İlkokulu Müdürlüğü tarafından verilen ikram servisi ile sona erdi. Bizde basın mensupları olarak ilçemizin sosyo-ekonomik yönden gelişmesine katkı sağlayacak olan projeleri hayata geçiren Babaeski Belediye Başkanlığı’nı, Babaeski Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nü ve Babaeski Cumhuriyet İlkokulunu tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. (Faruk Ceylan)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here