Belediye Başkan Vekili Ünal Başkur’un Atatürk’ün ilimize gelişinin yıldönümü ile ilgili mesajı

21
Belediye Başkan Vekili Ünal Başkur’un Atatürk’ün ilimize gelişinin yıldönümü ile ilgili mesajı

Ulu Önder Atatürk’ün Kırklareli’ne gelişinin 79. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Belediye Başkan Vekili Ünal Başkur şu açıklamalarda bulundu:

“Bizlere laik, demokratik, çağdaş bir devlet emanet eden Mustafa Kemal Atatürk’ü, Kırklareli’ne  gelişinin 79. yıldönümünde sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz. Türk Milleti’ne; hak ettiği onuru veren, liderliği ve devlet adamlığı ile 20. yüzyıla damgasını vuran Atamızın, bugün de ileri görüşlülüğü ve söylevleri ile bıraktığı yazılı mirası, yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir.        

O yıllardan bugüne bağlı olduğu değerlerden ve vatan sevgisinden ödün vermeden çalışan Kırklareli halkı, bugün Atasına sadakatini anlatırcasına sosyal alanda bir çok faaliyeti ve Türkiye’nin eğitim seviyesindeki başarısına katkısı ile her geçen gün çıtasını biraz daha yukarı taşımaktadır. Kırklareli’nde bir çok anısı olan, halkımız ve ilimiz ile ilgili izlenimlerini paylaştığı sözlerini okudukça bir kez daha gurur duyuyoruz.

Laikliğin temellerini her gün derinleştirerek, Kırklareli’ni başarıdan başarıya taşıyan saygıdeğer halkımıza, Ulu Önderimizin Kırklareli’ne gelişinin 79. yılı sebebiyle teşekkür ediyor, Atamızın izinde yürümekten duyduğumuz onurla, Ulu Önder başta olmak üzere hayatını kaybeden şehitlerimize ve kahraman gazilerimize saygılarımı sunuyorum.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.