Başkan Hacı, Sosyal Belediyecilik anlayışı ile çalışıyor

18

 

Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı seçildiği günden bu yana Babaeski halkı ile kaynaşan sıcak davranışlarıyla gönüllere girmesini bildi. Belediye Meclisi Üyeleri de Başkan Hacı ile tam bir uyum içinde çalışıyorlar.
Ne var ki; Muhalefet Belediye Başkanı olmanın bütün zorluklarıyla çalışmak durumunda olan Başkan Hacı, Belediyenin elindeki bütün olanakları kullansa bile biriken bir sürü sorunun üstesinden gelmesi çok zor.
Başkan Hacı seçildiği günden bu yana bir yıla yakın bir süre geçmesine rağmen her sabah çok erken saatlerde Babaeski sokaklarını dolaşarak, yaşlı genç bütün Babaeski halkından kiminle karşılaşırsa karşılasın sohbet ederek ve dertlerini dinleyerek koşuşturup duruyor.
Bir yandan da Babaeski’nin biriken sorunlarına nasıl kaynak bulurum diye her türlü girişimi yapıyor.
Eğer Babaeski Belediyesinin Parası olsa, birçok hizmeti uygulamaya sokacak hırsa sahip olduğunu yakından gözlemledim.
Kıt kaynaklara rağmen Başkan Hacı, Babaeski Belediyesinin Şubat Ayından itibaren cenaze masraflarını Karşılayacaklarını açıklayarak devrim niteliğinde bir karar verdi.
Cenaze masrafları ortalama 1000 TL olduğu düşünülürse Başkan Hacı’nın Babaeski Belediyesi’nin kıt kaynaklarıyla ne denli bir sosyal hizmete imza attığının önemi daha iyi anlaşılacaktır. Öte yandan AKP Yerel seçimlerde 100 yataklı bir hastaneyi Babaeski’ye kuracağını vaat etmiş aradan bir yıl geçmesine rağmen ihalesi yapılmadı. Başkan Hacı seçildiği günden bu güne kadar Hastane arsasının birleştirmesi için çaba gösterdi. AKP Kırklareli Milletvekili A. Gökhan Sarıçam’ında yakın ilgisi ve çabalarıyla yapılması planlanan Hastane son aşamasına geldi. Çok yakında temeli atılması Beklenen Babaeski Devlet Hastanesi İktidar-Belediye çalışmasıyla Babaeski halkına kazandırılmış olacak.
Başkan Hacı’nın “Babaeski’ye Taş üstüne taş koyacak kim olursa olsun elini öperim” şeklindeki sözleri, Babaeski Halkına hizmet adına her türlü girişimi yaparak, eserler kazandırma niyetini ve çalışma hırsını göstermektedir.
CHP’nin ilkelerinden asla taviz vermeden ancak, hizmet içinde her türlü girişimi yapan Başkan Hacı, önümüzdeki günlerde TREDAŞ’ın çalışmalarıyla delik deşik olan yolları havalar açar açmaz onaracak ve daha çağdaş bir Avrupa Kenti yavaş yavaş ortaya çıkacaktır.
Babaeski halkının bazı sıkıntılar konusunda biraz sabırlı olması ve Başkan Hacı’nın hak ettiği krediyi ondan esirgemesi gerektiğini düşünüyorum.
Hizmet etme hırsıyla sabah namazı Babaeski sokaklarında dolaşan Başkan Hacı’yı Babaeski Halkı destekleyelim ve ona sahip çıkalım. Çünkü hoşgörüsüyle, çalışma hırsıyla halka olan sıcak davranışlarıyla desteği hak ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.