Bakan Müezzinoğlu; “Ali Alkan ile Alpullu’yu yeniden inşa edeceğiz”

16
* Kırklareli’nin Babaeski İlçesi’ne bağlı Alpullu Beldesi’nde Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Seçim Bürosu’nu açan Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu; “Ali Alkan’a destek sözü veriyorum. Alkan’la Alpullu’yu yeniden inşa edeceğiz” dedi.

HABER MERKEZİ
Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, beraberinde Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan, AK Parti İstanbul Milletvekili Gülay Dalyan ve AK Parti Kırklareli Teşkilatı ile AK Parti Alpullu Seçim Bürosu’nun açılışına katıldı.
* Alkan; “Yetki verilirse ilk önce içmesuyu sorunumuzu çözeceğim”
Açılış öncesi ilk konuşmayı AK Parti Alpullu Belediye Başkan Adayı Ali Alkan yaptı. Alkan konuşmasında şunları kaydetti;
“Sağlık Bakanımız Sayın Mehmet Müezzinoğlu, vekillerimiz ve teşkilatımız bu gün seçim büromuzun açılışı için Alpullu’ya gelerek bizleri onurlandırdılar.   Büromuzun açılışı ile seçimlerin, Ülkemize ve Alpullu’ya hayırlı olmasını diliyorum.
Alpullu’muzun birçok sorunu var ancak en önemli sorunu içme suyudur. Vatandaşımızın çeşmelerinden akan suyu bırakın içmeyi, temizlik amaçlı kullanmaları bile mümkün değildir. Halkımız bana yetki verirse öncelikli olarak Alpullu’nun içme suyu sorununu süratle çözeceğim. Sinanlı’da 50 yıldır kanayan yara olan içme suyu problemini 180 günde çözdük. Şu anda Sinanlı Trakya’nın en temiz ve en sağlıklı suyunu içiyor. Çeşmelerden akan su hazır su kalitesinin üzerinde. Sinanlı’yı bir dönemde köy vasfından kurtardık. Yeniden imar ettik. Bunu Milletvekilimiz Şenol Gürşan ve Bakanımızın destekleri ile gerçekleştirdik. Alpullu’da da onların destekleri ile her türlü sorunu çözerek, sorunsuz ve daha yaşanabilir bir Alpullu’yu yeniden imar ederek hayata geçireceğiz.  Milletvekilimin, Bakanımızın ve diğer Bakanlarımızın hepsinden Alpullu’ya tarihinde görmediği hizmeti vermek için söz aldım. Trakya’nın kendisinde çok önemli bir yeri olan Başbakanımız Sayın Erdoğan’la da bizzat görüştüm ve destek sözü aldım. Başbakanımız Alpullu’ya hizmet için desteğini esirgemeyeceğini söyleyerek, sizlere selamlarını gönderdi.”
* Gürşan; “Sinanlı’daki hizmetlerin tamamını Alpullu’da yapacağız”
Kırklareli Milletvekili Şenol Gürşan’da Ali Alkan’ın Alpullulara yabancı olmadığını, herkesin Ali Alkan’ın Sinanlı’da yaptıklarını bildiğini belirterek; “Bizlerin de, Bakanlarımızın da desteği ile Sinanlı’da ki hizmetlerin tamamını Alpullu’da da yapacağız” dedi.
* Müezzinoğlu; “Sizlerin destekleri ile Ali Kardeşim 31 Mart sabahı Belediye Başkanlık koltuğuna oturacak”
Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu konuşmasında Ali Alkan’a destek sözü vererek şunları kaydetti;
“Atatürk Milletine güvenerek “Ya İstiklal, Ya ölüm” diyerek Cumhuriyeti kurmuş ve bizlere emanet etmiştir. Atamızın, “Egemenlik kayıtsız şartsız Milletindir.” Sözü de bize bırakmış olduğu bir mirastır.  Biz onun miraslarına, vasiyetlerine aynen uyuyor ve Milletimizi onun istediği muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmak için durmadan dinlenmeden çalışıyoruz.  Biz kimseye iftira atmıyoruz. Dünya Devletleri ile yarışıyoruz. Türkiye’nin büyüyüp gelişmesinden rahatsız olanlar suyu bulandırarak Milletimizin cebinden hortumlama yapmaya çalışıyorlar. 2023 hedefimizin önü kesmeye çalışılıyorlar. 30 Mart’tan sonra Milletimizden alacağımız destekle daha bir şevkle çalışacağız. Sizlerin destekleri ile İnşaallah Ali Kardeşimde 31 Mart sabahı Belediye Başkanlık koltuğuna oturacak. Ben Ali Alkan kardeşimizle birlikte Alpullu’ya her türlü desteği vereceğime bu gün siz değerli Alpullular önünde söz veriyorum. Ali Başkanım da, bizde hizmete hazırız. Sizleri burada görünce Alpullu’nun da hazır olduğunu görüyorum. Söz veriyorum Alpullu’yu yeniden imar edecek, aldıkları hizmetten memnuniyetleri ile yüzleri gülen insanların yaşadığı bir Alpullu’yu hayata geçireceğiz” dedi.
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Alpullu Seçim Bürosu’nun açılışından sonra, CHP’li Belediye Başkanı Ahmet Durgun ve MHP Alpullu Belediye Başkan Adayı Saim Kırcı Bakan Müezzinoğlu’na çiçek sunarak; “Alpullu’ya hoş geldiniz” dediler.
CHP ve MHP Seçim Büroları’nı da ziyaret eden Bakan Dr. Mehmet Müezzinoğlu, esnaf ziyaretinde bulunarak, vatandaşa Alpullu’nun Ali Alkan’la kazanacağını anlattı. (Faruk Ceylan-Erdoğan Şendir)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here