Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimi Tır’ı faaliyete başladı

16
Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV)’nın Ateşböceği gezici öğrenim
birimi TIR’ı eğitim için Lüleburgaz’ın Durak Mahallesinde bulunan Durak
İlköğretim Okuluna geldi.

Vahit İŞBAŞARAN
LÜLEBURGAZ
Belirlenen programa göre, 1 ay boyunca öğrencilere uzman öğretmenler gözetiminde eğitim verilecek.
Lüleburgaz Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Biriminin girişimleri sonucunda  Ateşböceği gezici öğrenim birimi Tır’ı "Bir çocuk değişir.Türkiye değişir" projesi kapsamında Durak İlköğretim Okulunda öğrenim gören çocuklara eğitim verecek.
Aşeşböceği gezici öğrenim TIR’ının durak İlköğretim Okuluna gelmesi dolayısıyla Emniyet Müdürü Kamil Ünver  ve Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Koca ile birlikte okula gelerek Tır’da incelemelerde bulunrak  birim sorumlusu Süleyman Selçuk Tangül’den bilgiler aldı. Emniyet Müdürü Ünver, Tır’da eğitim alan çocuklar ile de sohbet etti.
TEGV Ateşböceği gezici öğrenim birimi sorumlusu Süleyman Selçuk Tangül araçla  ülkeyi gezerek gençlere faydalı olmaya çalıştıklarını ifade etti. Tangül Lüleburgaz’a daha önce geldiklerini ve şimdi ise Emniyet müdürlüğü’nün Toplum Destekli Polis Biriminin daveti üzerine geldiklerini ifade ederek, "Tır’ da 12 adet bilgisayar var. Öğrenciler 6 saat bilgisayar  gördükten sonra diğer odamız olan servis etkinlik odasında çevre, dil, iletişim gibi toplumsal yaşama yönelik faaliyetler yapılıyor. Çocukların temel özgürlükleri, cumhuriyete bağlı değerlerini tam anlamıyla kendini ifade edebildikleri bir ortamda cesurca yetişmelerini sağlıyoruz. Tır’da bulunan DVD’ de belgeseller izleyip, onların üzerinde yorumlar yapıp hep beraber beyin fırtınası şeklinde oluşan sohbetlerimiz oluyor.
Öğrenciler, derslerinden arta kalan vakitlerinde Ateş Böceği Gezici Eğitim Birimi’ne giderek hem bilgisayar kullanıyor hem de gönüllü eğitmenlerin sosyal aktivitelerine katılıyor. Öğrenciler, uygulamadan son derece memnun olduklarını, gönüllü öğretmenlerin kendileri ile yakından ilgilendiğini belirtirken, gönüllü öğretmenleri çok sevdiklerini söylediler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here