ZMO Eğitimlerine katılanlar sertifikalarını aldılar

5
Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) Kırklareli İl Temsilciliği tarafından 15 Şubat – 05 Mart 2010 tarihlerinde düzenlenen "Tarımsal Danışmanlık Eğitimi"ne ve 01-02 Mayıs 2010 tarihlerinde düzenlenen "Globalgap" (İyi Tarım Uygulamaları) eğitimlerine katılarak başarılı olan ziraat mühendisleri sertifikalarını aldılar.

HABER MERKEZİ
Eğitimlerde başarılı olan kursiyerler için Ziraat Mühendisleri Odası Kırklareli İl Temsilciliği tarafından düzenlenen sertifikaların Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ve Ziraat Mühendisleri Odası Genel Merkezi tarafından onaylanmasının ardından, 15 Temmuz 2010 Perşembe günü saat 16.00’da TMMOB Kırklareli Eğitim Tesislerinde düzenlenen törenle katılan hak sahiplerine verildi.
Sertifika törenine katılanlar sertifikalarını Kırklareli Valisi adına Vali Yardımcısı H. Volkan Köksal, Kırklareli İl Tarım Müdürü adına Müdür Yardımcısı Mehmet Özcan, ZMO Kırklareli İl Temsilcisi Dr. Erol Özkan ve TMMOB, Ziraatçılar Derneği, Tarım Orkam-Sen, Batoçsen adına katılan konukların elinden aldılar. İl Temsilcisi Dr. Erol Özkan yaptığı konuşmasında, yetkileri dahilinde olan bu türden eğitimlerin talep olduğu sürece düzenleneceğini ifade ederek, sonbaharda farklı eğitimleri başlatmayı planladıklarını belirtmiştir. Vali Yardımcısı H. Volkan Köksal ise, düzenlenen eğitimlerin yararına inandığını belirterek, eğitimi düzenleyen oda yetkililerini ve sertifikalarını alanları kutlayarak kendilerine başarılar dilemiştir.
Ziraat Mühendisleri Odası Kırklareli İl Temsilciliği Yönetimi törenin ardından Lüleburgaz ilçesine hareket ederek, orada düzenlenen ve önceden Lüleburgaz’daki tüm üyelere duyurusu yapılan üyelerle buluşma toplantısına katılmışlardır. Lüleburgaz ilçesinde gerçekleştirilen toplantıda ise, mesleki alanda son dönemlerde yapılan bazı değişiklikler ve oda-üye ilişkileri ele alınmış, oda genel merkezi ve temsilciliğin bu alandaki çalışmaları aktarılmış ve toplantıya katılan üyeler bu konularda bilgilendirildiler. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here