Zengin; “Yapıcı olması şartı ile eleştirilere açık bir partiyiz”

10
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Başkanlığı’nın Çarşamba Toplantısı’nda pano krizi toplantının gündemini oluşturdu.
HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Başkanlığı’nın Çarşamba Toplantısı’nda pano krizi toplantının gündemini oluşturdu.
CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin şunları kaydetti;
“Konuşmama önce 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı’nın tüm öğrencilerimize velilerimize hayırlı olmasını diliyorum umarım Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı çağdaş bir birey olarak yetişirler. Maalesef geldiğimiz süreçte işler biraz değişmiş bende öğretmendim çoğunlukla 1. Sınıfları eğitirdim ve okulun ilk günü çocuklara tuvaletleri sınıfları falan gezdirirdim. Şuanda öyle bir döneme geldik ki çocuklara okulun ilk günü dua okutuyorlar. Şuan eğitim sistemimizin geldiği nokta bu gerçekten üzücü bir durum. Bu konudan sonra geçen haftaya dönelim biliyorsunuz ki pano krizi halen devam ediyor. Vali Bey Balıkesir’e atandı onun yerine Yalova’dan Esengül Civelek Hanım bize atandı. Ne olursa olsun Vali Bey 4 yıl hizmet yaptı Kırklareli’ye önce hizmetlerinden dolayı kendisine teşekkür ederim ama keşke pano krizi yaşamasaydık diyorum. Biz yine de Kırklareli’ye verdiği emeklerden dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Yine bu pano krizi için geçtiğimiz hafta Yalova Milletvekili Muharrem İnce ile birlikte Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, Edirne Belediye Başkanı CHP’li Recep Gürkan ve çevre belde belediye başkanları geldiler. Biz o süreçte akşamdan Müdür Beyle temasa geçtik Muharrem Bey Vali Bey ile görüşecekti ama her ne hizmetse o görüşmede olmadı arka kapıdan girmemiz gerekiyordu güvenlik şube bizi ön kapıya yönlendirdi anlaşmazlık oldu o görüşme olmadı. Bu konuyla ilgili gerekti açıklamaları Başkanımızda Muharrem Bey’de yaptı. Ben pano krizinin çözüleceğine inanıyorum. Emniyet Müdürü ile yine görüşmeler yapacağız aksi halde hoş olmayan şeyler yaşanabilir zaten Muharrem Bey’de gerekeni söyledi orda gerekirse 20-25 tane Milletvekili geliriz biz o panoyu oraya dikeriz dedi. Vali Bey’in haddi de değil işi de değil dedi. Yine Üniversite öğrencilerine yurt konusunda yardım etmeye çalışıyoruz tabi elimizden geldiğince imkanlarımız çok kısıtlı ama elimizden geldiğince yardım etmeye çalışıyoruz. Bütün bu olaylar yaşanırken pano krizinde olmayacak şeyler yaşandı. Sanal alemde yazılar yazılıyor ama bence aklı başında insanların yazabileceği şeyler değil. Bu yazıları yazanlar CHP Meclisi’nden üstüne üstlük öyle yazılar yazmışlar ki okuyamıyorum ve birde Başkanımızı halkı birbirine düşürmek suçuyla Cumhuriyet Savcılığı’na şikayet etmiş. Bakın biz Demokratik bir partiyiz eleştirilere açığız ama eleştirilerin yapıcı olması lazım biz eleştirileri öneri olarak alan kişileriz onlardan bir şeyler kapmaya çalışırız ama karalama belaltı eleştiriler bize yakışmıyor partililere de yakışmıyor.” (Berkay Çamlı)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here