Zengin; “Kırklareli’de 3 Milletvekili çıkaracağız”

12
CHP’de her hafta geleneksel olarak yapılan Çarşamba Toplantısı’na bu hafta yoğun bir katılım vardı. Parti binasında dün saat 12.30’da gerçekleştirilen toplantıda bir hafta içersinde yapılan faaliyetler partililerle paylaşıldı. 
HABER MERKEZİ 
Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) geleneksel Çarşamba toplantısı 24 Aralık 2014 Çarşamba günü saat 12.30’da Karaumur Caddesi’nde bulanan İl Binasında yapıldı. Yoğun bir katılımın gerçekleştiği toplantıya CHP Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin, CHP’li İlçe Belediye Başkanları, CHP İlçe Başkanları, yeni Yönetim Kurulu Üyeleri ve partililer katıldı. 
* “İsmet İnönü’yü Ölümünün 41. Yılı’nda saygıyla anacağız” 
Toplantı da partileri bilgilendiren CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin, geçirdiği ameliyat ve Ankara’da bulunmasından dolayı 2 hafta toplantılara katılamadığını söyleyerek başladığı konuşmasında Kofçaz’da bir aracın baraja düşmesi ve bir kişinin kayıp olmasından dolayı üzüntülü olduklarını söyleyerek şunları kaydetti;
“Kofçaz Belediye Başkanımız buradaydı onlarda olay yerini gitmek üzere buradan ayrıldılar. İnşallah barajda kayıp olan vatandaşımız sağ salim kurtulur. Yarın (bugün) İsmet İnönü’yü 41. Ölüm Yıldönümü’nde saygı ile anacağız. Parti Okulumuzun bir proje çalışması var. Bugün saat 11.00’da onun açılışını yapacağız. Açılışın ardından saat 12.30’da da İsmet İnönü’nün Heykeli’ne parti çelengimizi bırakacağız. 27 Aralık 2014 Cumartesi günü Lüleburgaz’da saat 14.00’da KESK’in düzenlediği Kongre Meydanı’nda büyük bir Trakya Mitingi var. Taşeronlaşmaya karşı ve asgari ücretin artırılmasıyla ilgili olarak. Araçlar saat 11.00’da şantiye binasından kalkacak.
* “Afişi Mahkeme Kararıyla kaldırmak zorunda kaldık”
Geçen hafta içersinde 17-25 Aralık Haftası ile ilgili olarak burada Demokrasi Platformu’nun bir eylemi vardı ona katıldık. Partimizde konuyla ilgili bir afiş astık. Daha sonra Emniyet’ten geldiler Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi afişi kaldırmamız istediler. Bende kaldırmayacağımızı söyledim mahkeme kararı gösterin dedim. Aydın’da, İstanbul’da mahkeme kararları var bu bütün Türkiye’yi bağlar dediler.  O Mahkeme kararı İstanbul ve Aydın için geçerli olduğunu söyleyerek burayı bağlamadığını söyledim. Burada bir şikayetçi yok, önce afişin kaldırılması için bir şikayetçinin olması gerekir. Mahkeme kararı olursa bizde kaldırır teslim ederiz dedik afişi. Salı günü 16.30 gibi aradılar Güvenlik Şube Müdürü Mahkeme Kararı’nı aldık diye, getirdiler tebliğ ettik ve imzaladık. Afişi daha sonra yerinden kaldırarak teslim ettik. 
* “Kırklareli’de 3 Milletvekili çıkaracak güçteyiz”
Yönetim değişikliği oldu. Yeni yönetimimizi geçtiğimiz gün düzenlediğimiz basın toplantısı ile kamuoyuna açıkladık. Bugün yeni yönetimiz hemen hemen tam kadro buradalar. Onlarda biradan sizlere kendilerini tanıtacaklar. Yeni yönetimiz ile 2015 yılında yapılacak Genel Seçimlere çok iyi hazırlanarak Kırklareli’de 3-0 yapmak istiyoruz. Bu süreç içersinde başta Kırklareli’de olmak üzere çok iyi hazırlanarak Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidara taşıyacağız.”
Recep Zengin’in konuşmasının ardından yeni oluşan yönetim kurulu kendilerini tek tek partililere tanıttı. Çarşamba Toplantısı’na katılan Milletvekili Av. Turgut Dibek ve Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Başkan Kesimoğlu toplantıda birer konuşma yaptı. (Kadir Sinici) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here