Zengin; “CHP olarak Yerel Seçimlere odaklandık”

10
30 Mart 2014’te yapılacak olan Yerel Seçimlere 7 ay gibi bir süre kaldı. Partilere Aday Adaylığı için başvurular devam ediyor.

HABER MERKEZİ
30 Mart 2014’te yapılacak olan Yerel Seçimlere 7 ay gibi bir süre kaldı. Partilere Aday Adaylığı için başvurular devam ediyor. Bugüne kadar Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Kırklareli Belediye Başkanlığı için dört kişi Aday Adaylıkları’nı açıklamıştı.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin yaşanan süreç ile ilgili olarak gazetemize şu açıklamayı yaptı:
“Önümüzde yapılacak olan 2014 yerel seçimleri için başvuru süresi son olarak 2 Eylül 2013 olarak açıklamıştık. Eğitim Ücretleri’nin yatırılması için son gün ise 29 Ağustos 2013. Bizler seçim için startı çok önceden vermiştik ve çalışmalarımıza bu yönde devam ediyoruz.  Adaylık için CHP’de adeta bir patlama yaşadık diyebiliriz. Bu bizim Cumhuriyet Halk Partisi olarak ne kadar büyük bir parti olduğumuzun başlıca göstergesidir. Tam Demokrasinin yaşandığı ortam burasıdır ve adeta bir demokrasi şölenidir. Aday adaylarımız Projelerini teker teker anlatıyor ve sunuyor. Büyük olasılıkla adaylar için Merkez’de, Lüleburgaz’da ve Babaeski’de Önseçim yapılacak. Hayırlı olmasını diliyorum. Bizim için o olmuş bu olmuş isimler önemli değil bize seçimleri kazanacak ve kazandıracak adayın olması önemli. Bu konuda seçim yapılmadan önce halk arasında yapılan anketlerde önem taşıyor. Bu bayrağı kim taşıyacaksa biz onunla birlikte yürüyeceğiz.  Kırklareli’nde dört, Lüleburgaz’da dört, Babaeski de üç, B.Mandıra’da beş, Ahmetbey’de iki, Çakıllıda iki, Kaynarca’da iki ve Pehlivanköy’de üç adayımız var. Yarın (Bugün) İl Kadın kollarımız ile birlikte bir toplantı yapacağız. Seçim stratejisinde kadınlarımızın ve Gençlik Kollarımızın rolü çok büyük olacak. Zaten en dinamik ve enerjik olan bu grubumuz bizlerin Kırklareli merkez dahil tüm ilçe ve beldelerde seçim zaferine erişmemizdeki en büyük destekçimiz.  Bütün stratejimizi tüm merkez ve belde belediyeleri alarak Kırklareli’nin Cumhuriyet Halk Partisinin kalesi olduğunu herkese göstereceğiz. Altı okun bayrağını tüm Belediyelere dikeceğiz. Bu yolda halkımızın ve tüm partililerimizin desteğine ihtiyacımız var.” (Serkan Koçtürk)   

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here