Zengin; “Anket sonuçları gerçeği yansıtmıyor”

3
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin her Çarşamba saat 13.00’te düzenlenen toplantıda 9 Ekim 2013 Çarşamba günü basın açıklaması yaptı. 
HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin her Çarşamba saat 13.00’te düzenlenen toplantıda 9 Ekim 2013 Çarşamba günü basın açıklaması yaptı. 
* “Yasal işlem başlatacağız”
Açıklamasında son günlerde yapılan kamuoyu araştırmaları ve yapımına devam eden Şeker Depoları’nın Cazibe Merkezi haline dönüştürülmesi ile ilgili konuşan zengin şunları kaydetti: “Yapılan kamuoyu anketlerinden genel merkezimiz ve bizlerde rahatsızlık duymaktayız. Yapılan çalışma tamamen bireysel olup gerçekleri yansıtmamaktadır. Dönem çok hassas bir dönem ve bu tür şeylere itibar edilmemesi gerekiyor. Parti Merkezimizde konuya ilişkin olarak yasal işlemler başlatacak.
* “Emeği geçen herkese teşekkürler”
Ayrıca Kırklareli Merkez İlçe Karakaş Mahallesi 6 bin 650 m2 arsa üzerinde bulunan ve 6 binadan oluşan Şeker Fabrikası depoları; Kırklareli Valiliği ve Kırklareli İl Özel İdaresi tarafından halkımızın ve gençlerimizin toplumsal gereksinimlerini karşılamak için Cazibe Merkezi’ne dönüştürülecektir. Mülkiyeti Alpullu Şeker Fabrikası Anonim Şirketi’ne ait olan Şeker Fabrikası Depoları Özelleştirme Yüksek Kurulu tarafından, tahsisi İl Özel idaresi ne yapılması şartı ile Maliye Hazinesi’ne bedelsiz olarak devredilmiştir. Atıl durumda olan binalar Kongre Merkezi, Yöresel Yemeklerimizin araştırılması için Gastronomi Merkezi ve Spor Tesisleri’ne dönüştürülecektir. Anfitiyatro ve Havuzlar yapılacaktır. Şeker Fabrikası Depolarının Cazibe Merkezi’ne Dönüştürülmesi Projesinin hayata geçirilmesinde, il Özel İdaresi’nin isteği üzerine, her türlü duyarlılığı göstererek adı geçen depoların İl Özel İdaresi’ne tahsisini yapan ve projenin uygulanması için gerekli ödenekleri ayırmak için üst seviyede bir çaba harcayan İl Genel Meclisi Başkanı Behçet Şen’e ve İl Genel Meclisi Üyeleri’ne CHP Kırklareli İl Başkanı ve CHP İl Genel Meclisi Üyeleri’nin Grup Başkanı olarak çok teşekkür ederim. Onların bu özverili çalışmaları sonucunda Kırklareli’miz çok amaçlı bir Gençlik, Kültür ve Spor Merkezi’ne kavuşacaktır. Kırklareli’mize hayırlı olsun” dedi. (Serkan Koçtürk)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here