Zabıta Ekipleri dilencilere göz açtırmıyor

9
Kırklareli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Kent genelinde gerek çeşitli sokak ve caddelerde kaldırımların üzerinde, gerek cami önlerinde,..
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Kent genelinde gerek çeşitli sokak ve caddelerde kaldırımların üzerinde, gerek cami önlerinde, gerek evleri ve işyerlerini tek tek dolaşarak dilencilik yapan ve bu işi meslek haline getirenlere yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor.
Zabıta Ekipleri son olarak Alo 153 Zabıta hattına gelen şikayeti değerlendirerek Kapalı Cumhuriyet Caddesi ile Fevzi Çakmak Bulvarı’nın kesiştiği bölgede bir dilenci yakaladı.
Bursa’dan geldiği tespit edilen H.D. adlı dilencinin üzerinde yapılan araştırmalar sonrası 90 TL para ve 3 adet kredi kartı çıktı. 5326 sayılı kabahatler kanununun 33. Maddesine istinaden paralara el konulurken, H.D. isimli dilenciye de 91 TL ceza kesildi. H.D. yapılan işlemlerin ardından Kırklareli’nden gönderildi.
* “Vatandaşlarımız daha duyarlı olmalı”
Vatandaşlara, dilencilik yaparak haksız kazanç elde etmek isteyenlere karşı daha duyarlı olma çağrısında bulunan Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet S. Kesimoğlu, 24 saat boyunca Alo 153 numaralı telefonu arayarak, bu konuda şikayet ve ihbarlarını iletmelerini, yapılacak olan ihbarların ekiplerce ivedi şekilde yerinde değerlendirilerek, gerekli işlemlerin yapılacağını söyledi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here