Yoğun bir gündem geçiren SGK Il Müdürlüğü’nden tanıtım, bağış ve bilgilendirme

7
Yoğun bir gündem geçiren SGK Il Müdürlüğü’nden tanıtım, bağış ve bilgilendirme

Sosyal Güvenlik Kurumu Kırklareli Il Müdürlüğü muhtelif zamanlarda gerçekleştirdiği farklı hizmetlere her geçen gün bir yenisini ekliyor. Dün, Il Müdürlüğü tarafından üç önemli hizmete daha imza atıldı.

Ön Masa Işlemleri birimi vatandaşın hizmetinde

Kızılay ile imzalanan protokol çerçevesinde personelinin kan bağışında bulunacağı SGK Il Müdürlüğü saat 10:00’da, bu programın öncesinde yeni bir birimini daha tanıtarak hizmete açtı. ‘Ön Masa Işlemleri’ adı altında il müdürlüğü binasının en alt katında girişte hizmete sunulan birim ile vatandaşın işlemlerinin çok daha kısa süreye indirilmesi ve vatandaşın doğru bilgilendirilerek, işini daha çabuk, daha kolay hallederek kusursuz bir hizmet alması hedeflendiği ifade edildi. Bu birimin SGK Il Müdürü Mehmet Bayram tarafından tanıtılması esnasında başta Vali Yardımcısı Ismail Hakkı Çınarsoy olmak üzere birçok daire amiri de hazır bulundu. Yeni birimin tanıtılmasının ardından konferans salonuna geçildi.

SGK Kırklareli çalışanları da kan verdi, hayat verdi

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Türk Kızılayı tarafından imzalanan ortaklaşa protokol çerçevesinde yapılacak olan kan bağışının Kırklareli ayağı, dün ilimizde müdürlük binasında gerçekleşti. Faaliyetin toplantı salonundaki tanıtım etkinliğine, Vali Yardımcısı Ismail Hakkı Çınarsoy başta olmak üzere, birçok kurum müdürü ve SGK çalışanlarından oluşan bir grup iştirak etti. SGK’nın genel tanıtım filmiyle başlayan toplantıda ilk konuşmayı il müdürü Mehmet Bayram yaptı. Bayram, ülkemizde kan bağışı alışkanlığının bütün eğitim çalışmalarına rağmen istenilen düzeye gelemedeğini belirterek, “Bu bağlamda, sosyal sorumluluğun gereği olarak kurumumuz, Türk Kızılayı ile işbirliği yaparak ‘SGK çalışanları kan veriyor hayat veriyor’ sloganlı kan bağış kampanyası düzenlemiştir. Kampanyanın, kurumumuz çalışanlarında düzenli kan bağışı alışkanlığının kazanılmasına ve bu yönde duyarlılık geliştirilmesine büyük katkı sağlayacağı düşünülmektedir.” dedi.

Bayram’ın ardından konuşma yapan Vali Yardımcısı Çınarsoy’da, Cumhuriyet’in ilk dönemlerinde sayıları parmakla gösterilen doktorların günümüzde 10 binlere ulaştığını vurguladığı konuşmasında, “Günümüzde hala birçok vatandaşın Sosyal Güvenlik durumu yok. Bu konuda gerekli çalışmalar sürüyor” diyerek, SGK’nın vatandaşın sosyal yaşamı boyunca sahip olduğu etkenliğinin önemine değindi. Çınarsoy ayrıca, yapılan kan bağışının faydasının sonuçlarını anlattığı konuşmasında bu faaliyetin diğer tüm kurumlara örnek teşkil etmesini diledi.

Toplantıda son konuşmayı Kızılay yetkilileri yaptı. Kanın gerekliliği yönünde slayt eşliğinde gerçekleşen konuşmalarda bu kampanyaya destek vermenin önem derecesi gözler önüne serildi.

Konuşmaların ardından kan verme kampanyasına geçildi. Ilk kan verme eylemine Vali Yardımcısı Ismail Hakkı Çınarsoy imza attı. Ardından tüm SGK çalışanları gün boyunca Kızılay’a kan bağışında bulundular.

SGK Il Müdürlüğü öğleden sonra da bilgilendirme toplantısı yaptı

Kan bağış kampanyası devam ettiği esnalarda SGK Il Müdürlüğü Kültür Merkezi’nde başka bir bilgilendirme toplantısına daha imza attı. GSS tescil ve sağlık aktivasyon işlemleri konusunda yapılan ayrıntılı anlatımların yer verildiği saat 14:00’daki toplantıya, ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşlarının maaş tahakkuklarını (Emekli Sandığı ve Kurum karşılıkları keseneklerini) düzenleyen personeller ve SGK il yöneticileri ile uzman personelleri katıldı. SGK’nın tanıtım filmi sonrasında toplantının başında bir konuşma yapan Il Müdürü Mehmet Bayram, konuya yönelik bilgilendirme yapacak personellerin mesai saatleri içerisinde diğer kurumların alakalı personellerinin hizmetinde bulunacağını kaydetti ve akla takılan herşeyin sorulması gerektiğini belirtti.

Bayram’ın ardından kürsüye gelen SGK Lüleburgaz Ilçe Müdürü Zafer Ibrikçi, 5510 sayılı Kanunun uygulamasına yönelik geniş detaylı anlatımlarda bulundu. Ibrikçi’nin sonrasında SGK Il personelinden Beşir Uğurlu konuyu hem teknik, hem de idari uygulama bakımından çok yönlü bir perspektifte sundu. Toplantı, dinleyici personelin sorularının cevaplandırılmasıyla sona erdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here