Yılın ilk İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı

8
Kırklareli İl Koordinasyon Kurulu 2013 yılı 1. Dönem Toplantısı, 4 Ocak 2013 Cuma günü yapıldı.
HABER MERKEZİ
Saat 14.00’da Kırklareli Atatürk Toprak, Su ve Tarımsal Meteoroloji Araştırma İstasyonu Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda Kırklareli Vali Yardımcısı Abdurrahman İnan Başkanlığı’nda yapılan toplantıya Kaymakamlar, İlçe ve Belde Belediye Başkanları ile Kamu Kurum ve Kuruluş Müdürleri katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Kırklareli Vali Yardımcısı Abdurrahman İnan şunları kaydetti;
“Yatırımcı dairelerden alınan dönem raporlarına göre 2013 yılında, İlimizde 36 kamu kurum ve kuruluşunca 346 proje uygulanmaktadır. Bu projelerin toplam tutan 1 milyar 547 milyon 718 bin 305 TL’dir. 2013 yılı programı 306 milyon 135 bin 899 TL’dir. Bu ödeneğin 266 milyon 550 bin 266 TL’si gönderilmiş olup, 207 milyon 193 bin 926 TL harcama yapıldı.
128 proje (%37) tamamlanmış olup, 99 proje (%29) devam etmektedir. 17 proje (%5) ihale aşamasında olup, 102 projeye (%29) başlanmamıştır.” 
Açılış konuşmasının ardından Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü, DSİ 11. Bölge Müdürlüğü, İller Bankası İstanbul Bölge Müdürlüğü, İstanbul Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bölge Müdürlüğü, Kırklareli Orman İşletme Müdürlüğü, Demirköy Orman İşletme Müdürlüğü, Vize Orman İşletme Müdürlüğü, Lüleburgaz Fidanlık Müdürlüğü, Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü, TCDD 1. Bölge Müdürlüğü, MTA Marmara Bölge Müdürlüğü, Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğü, Yurt-Kur Yurt Müdürlüğü, Edirne Vakıflar Bölge Müdürlüğü, TPAO Trakya Bölge Müdürlüğü, TEİAŞ 20. İletim Tesis ve İşletme Grup Müdürlüğü, EÜAŞ Genel Müdürlüğü, Alpullu Şeker Fabrikası Müdürlüğü, PTT Başmüdürlüğü, BOTAŞ şube Müdürlüğü, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü, İl Özel İdaresi, Atatürk Toprak Su ve Tarımsal, Meteoroloji İstasyonu Müdürlüğü, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Toprak Mahsulleri Ofisi Şube Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, Kırklareli Valiliği, Cumhuriyet Başsavcılığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü yetkilileri söz alarak kurumlarının 2013 yılı içerisinde gerçekleştirilecek yatırımlar hakkında bilgiler verdiler. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here