“Yerel İktidar’a Yürüyüş Hareketi’ni 19 Mayıs’ta başlattık”

8
* “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” törenlerine başta AK Parti Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan olmak tam kadro katılan AK Parti Kırklareli İl Teşkilatı’ndaki ortak hedef; “Tüm Kırklareli’de Yerel İktidar olmak” 
HABER MERKEZİ
19 Mayıs 2013 Pazar günü saat 09.30’da Kırklareli Vilayet Meydanı Atatürk Anıtı önünde düzenlenen “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” törenine başta AK Parti Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan olmak üzere katılan Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli İl Teşkilatı törenin ardından İstasyon Caddesi’ndeki parkta düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.
* “Teşkilatlarımız ile tüm Kırklareli’de el ele Yerel İktidar’a yürüyoruz”
 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı baz alarak “Yerel İktidar’a Yürüyüş Hareketi”ni başlattıklarını belirten AK Parti Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan yaptığı açıklamasında şunları kaydetti: 
“Bu sabah Vilayet Meydanı Atatürk Anıtı önünde düzenlenen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na; İl Başkanımız Av. Ahmet Zeki Kılavuz, Merkez İlçe Başkanımız Hamit Orakçı, Kadın Kolları Başkanımız Hazel Yolgiden, Gençlik Kolları Başkanımız Ömer Faruk Akkol, İl Başkan Yardımcılarımız ve tüm teşkilat mensuplarımız ile birlikte katıldık. Öncelikle Kırklarelili hemşerilerimin ve Türkiye’deki bütün gençlerimizin ve vatandaşlarımızın bayramlarını tebrik ediyorum.
Artık yoğun bir seçim sürecine giriyoruz. Haziran yada Temmuz Ayı’nda Meclis’in tatil olmasının ardından Türkiye büyük ihtimal ile Yerel Seçim havasına girecek. 2014 yılının Mart Ayı’nda gerçekleştirilecek olan Yerel Seçimler’in ardından Türkiye’de yine bir ilk yaşanacak.  İlk defa bu millet kendi Cumhurbaşkanı’nı kendisi seçecek. Arkasından da bir yıl sonra değişiklik olmaz ise Genel Seçimleri yapacağız. Yani bundan sonraki süreç seçim atmosferi. 11 Haziran’da yapılan seçimlerin ardından yaptığım basın toplantısında AK Parti’de seçim biter, seçim çalışmaları başlar demiştim. Bu seçim çalışmalarımız sürekli olarak devam ediyor.
Bugün tüm teşkilatlarımız ile birlikte 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı da baz alarak Yerel İktidar’a Yürüyüş Hareketi’ni başlattık. Ve inanıyoruz, milletimize de güveniyoruz. Halkımızın da bu beklenti içerisinde olduğunu da biliyoruz. Başta Kırklareli Merkez ilçe olmak üzere tüm ilçelerinde Yerel İktidar’a talibiz. Çünkü 10 yıldan beridir bu hükümet hakikatten pek çok alanda; gerek yurt içinde gerek yurt dışında başarılı işlere imza attı. Çok güzel işler yaptı. Ama Trakya’da özellikle; Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ’ı baz alırsak yerel iktidarlar anlamında genel iktidarın yaptıklarının çok gerisinde kaldığını görüyoruz. Adeta 40-50 yıl gerisinden takip ediyorlar. Bu sadece benim düşüncem değil, halkın düşüncesi. İnsanlar artık Kırklareli’de de Yerel İktidar’da AK parti’nin işbaşına gelmesini istiyorlar. Bizde buna inanıyoruz. Tüm teşkilatlarımız ile birlikte bundan sonra el ele Yerel İktidar’a yürüyeceğiz. İnşallah Mart’ta başta Kırklareli Merkez İlçe olmak üzere diğer ilçelerde de Yerel İktidar olacağız” 
AK Parti Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan’ın konuşmasının ardından tüm teşkilat üyeleri durum değerlendirmesinde bulundu. (Savaş Eskici) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here